• facebook
 • rss
 • O kanonizacji wszechczasów

  Bogdan Gancarz

  dodane 13.05.2014 10:16

  Zaprezentowano albumy dokumentujące kanonizację świętych papieży. Prezentacja odbyła się w Domu Arcybiskupów Krakowskich, zaledwie dwa tygodnie po rzymskiej kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.

  - Ten dom jest najlepszym miejscem, po bazylice św. Piotra, dla prezentacji książek o świętym papieżu z Polski. Będziemy nadal dokumentować rozwijający się dynamicznie kult nowego świętego - powiedział Leszek Sosnowski, prezes krakowskiego Wydawnictwa "Biały Kruk", które opublikowało dwa albumy - „Kanonizacja wszechczasów” i „Święci papieże”.

  Książki zawierają archiwalne zdjęcia obu papieży, wykonane m.in. przez Adama Bujaka, przez kilkadziesiąt lat dokumentującego działalność Karola Wojtyły, wpierw jako metropolity krakowskiego, potem zaś papieża. A. Bujak wraz z synem Marcinem wykonali również zdjęcia dokumentujące kanonizację. Pokazano także jej modlitewne przeżywanie w łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Bardzo ważnym elementem tych książek jest również zebranie kazań, przemówień i świadectw kanonizacyjnych.

  "Biały Kruk" wydał już ponad 100 albumów dokumentujących życie i dzieło Jana Pawła II. Wśród nich jest m.in. 27-tomowa fotokronika jego pontyfikatu.

  - Dobrze, że Wydawnictwo "Biały Kruk" pokazuje postać tego skutecznego modlitewnego pośrednika. Przy tej okazji mówi się o cudach, które doprowadziły do kanonizacji Jana Pawła II. Cuda zaś są znakami z nieba, potwierdzającymi świętość. W przypadku Jana Pawła II tych znaków z nieba jest wiele. Były również za jego wstawiennictwem także i dawniej - powiedział kard. Stanisław Dziwisz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół