• facebook
 • rss
 • Kraków ma swoje Expo

  Bogdan Gancarz

  dodane 14.05.2014 15:53

  Działa już nowoczesne Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe "Expo" Kraków. To nowa siedziby Targów w Krakowie.

  W centrum przy ul. Galicyjskiej 9 odbędą się m.in. październikowe 18. Międzynarodowe Targi Książki, którym tradycyjnie patronuje "Gość Niedzielny".

  - To historyczna chwila dla naszej firmy. Nowa siedziba pozwoli nam złapać wiatr w żagle, znacznie poszerzyć ofertę i podnieść jakość organizowanych przez nas wydarzeń. "Expo" Kraków jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków targowo-kongresowych w Polsce, a chcemy, by w niedługim czasie stał się najważniejszym w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedziała Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

  Przygotowania do budowy trwały 4,5 roku. Budynek wzniesiono jednak w rekordowym tempie 228 dni. Zbudowano go od podstaw na terenie, gdzie stały zrujnowane budynki dawnej fabryki domów. Ma dwie nowoczesne hale wystawowe i kilka sal konferencyjnych.

  Główna hala "Wisła” ma 5 tys. mkw. powierzchni i wymiary 120 na 42 m, a hala "Dunaj” - 4 tys. mkw. W nowej siedzibie znalazło się także miejsce na 5 sal konferencyjnych noszących imiona miast Europy Środkowej: Bratysławy, Wiednia, Lwowa, Budapesztu i Pragi. Każda z nich może pomieścić po kilkaset osób.

  - Można więc będzie organizować tutaj nie tylko imprezy targowe o rozmaitym charakterze, lecz także kilkutysięczne kongresy, koncerty, spektakle, imprezy sportowe, konferencje. W obu halach nie ma ani jednego słupa, co ułatwia szybkie aranżacje pomieszczeń, w zależności od charakteru imprezy - powiedziała Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół