• facebook
 • rss
 • Uśmiechnięta królowa

  dc

  dodane 10.06.2014 11:41

  W parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie odbyły się uroczystości odpustowe.

  Dwudniowe obchody, które przebiegały pod hasłem: "Uśmiech świętej Jadwigi", rozpoczęły się bardzo aktywnie. W sobotę młodzi sportowcy wzięli udział w Parafiadzie Regionalnej Archidiecezji Krakowskiej. Zawody trwały przez kilka godzin.

  O Puchar Proboszcza chłopcy grali "w nogę", a dziewczyny - w siatkówkę. Chętni próbowali także swoich sił w tenisie stołowym, szachach, ringo i grach planszowych. Ci zaś, którzy wolą rozwijać się artystycznie, uczestniczyli w warsztatach plastycznych poświęconych Janowi Pawłowi II i Janowi XXIII.

  W niedzielę odbył się piknik rodzinny. Były stoiska z tanimi książkami i pokazy walk rycerskich. Mamy przygotowały także kiermasz ciast, które - jak zapewniały - są lepsze niż z cukierni. Pieniądze, które w ten sposób zebrały, zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych, a zwłaszcza tablicy interaktywnej dla Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej.

  Uczniowie również nie próżnowali. Zaprezentowali spektakl zatytułowany "Obrazy z życia świętej królowej Jadwigi", w którym, przebrani w średniowieczne stroje, przypomnieli biografię swojej patronki. Zaprosili także na pokonkursową wystawę prac plastycznych "Jadwiga jako święta, królowa i patronka naszej szkoły".

  Sumie odpustowej przewodniczył ks. dr hab. Krzysztof Gryz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, a kazanie wygłosił o. Tomasz Gałuszka OP, historyk Kościoła. Przypomniał on, że św. Jadwiga była niegdyś blisko związana z dominikanami. Jeden z nich - Henryk z Brzegu - dedykował jej traktat "De vita contemplativa et activa". - Zwracał się w nim do Jadwigi: "Królowo, jeśli masz być, bądź najpierw »z« Bogiem i ludźmi, a dopiero potem »dla« nich" - mówił o. Gałuszka, zachęcając wiernych do refleksji nad własnym życiem. Kaznodzieja podkreślił także, że Bóg jest blisko nas po to, byśmy działali skutecznie. Dzięki mocy płynącej z sakramentów możemy czynić wielkie cuda. - Uczmy się od św. Jadwigi. Bądźmy spokojni, idźmy. Chrystus jest z nami - podsumował.

  Uroczystości zakończyły się koncertem Eleni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół