• facebook
 • rss
 • Komunikacyjne deklaracje min. Bieńkowskiej

  Jan Głąbiński

  dodane 16.07.2014 11:09

  Rozpoczęcie budowy zakopianki na odcinku Lubień-Rabka, nowy most w Białym Dunajcu i węzeł komunikacyjny w Poroninie. Wicepremier Elżbieta Bieńkowska, która odwiedziła Podhale, zadeklarowała, że decyzje w tych trzech sprawach już zapadły.

  Podczas ogłaszania tak długo wyczekiwanych wiadomości w podhalańskich, ale ważnych dla całego kraju sprawach komunikacyjnych, wicepremier Bieńkowskiej towarzyszyli m.in. Ewa Tomala-Borucka, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, parlamentarzyści oraz władze województwa małopolskiego.

  Według informacji przekazanych przez minister Bieńkowską, w przyszłym roku ma ruszyć budowa węzła w Poroninie. Inwestycja potrwa rok. Pieniądze na jej realizację będą pochodzić z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego oraz województwa małopolskiego. Kolejna ważna wiadomość to ogłoszenie przetargów na budowę kolejnego odcinka zakopianki Lubień-Rabka.

  W przyszłym roku nastąpi wykup budynków. W pierwszym etapie inwestycji powstanie tunel pod górami, którym poprowadzona zostanie droga krajowa nr 49. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nową zakopianką będziemy jeździć od 2021 r.

  Wicepremier Bieńkowska przedstawiła także ostateczne rozwiązanie problemu w Białym Dunajcu. Obecnie z powodu ruchu jednokierunkowego na moście tworzą się tam olbrzymie korki. Istniejący most nie będzie jednak remontowany - zamiast niego powstanie zupełnie nowa przeprawa.

  Podczas spotkania w Nowym Targu minister Bieńkowska pogratulowała włodarzowi miasta kolejnego sukcesu w rankingu dziennika "Rzeczpospolita". Nowotarski urząd po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych magistratów w kraju.

  Burmistrz Marek Fryźlewicz wraz ze swoimi zastępcami oraz przewodniczącym Rady Miasta wręczyli gościowi z Warszawy medal pamiątkowy 660-lecia miasta oraz obraz ze świętą Katarzyną. – Każda modlitwa jest mi potrzebna – powiedziała, wzdychając, E. Bieńkowska w kontekście przedstawionego harmonogramu prac nad drogowymi inwestycjami na Podhalu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół