• facebook
 • rss
 • Goście ze Wschodu

  aw

  dodane 22.07.2014 11:39

  Po raz 15. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolskich zorganizowało wakacyjny wypoczynek dla polskich dzieci i młodzieży ze Wschodu.

  W tym roku Kraków gości ponad 130 młodych Polaków z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji wraz z opiekunami. W sumie przez wszystkie lata akcji "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu" w wyjazdach wzięło udział ponad 1500 osób. Honorowym patronem przedsięwzięcia jest metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

  Jak podkreśla przewodniczący SGiPM Kazimierz Barczyk, akcją są objęte "najuboższe dzieci z polskich rodzin kultywujących tradycję, obyczaje i język". W czasie pobytu w ramach lekcji "żywej historii" dzieci i młodzież zwiedzą nie tylko centrum Krakowa, ale także sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Wieliczkę. Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, samorządu województwa małopolskiego oraz sponsorów w ramach pobytu w Polsce zapewniono dzieciom i młodzieży ze Wschodu bogaty program wypoczynku i wiele atrakcji.

  – Wizyta w Krakowie i Małopolsce jest niezwykłą okazją do poznania korzeni i dziedzictwa waszych przodków. Życzę wam, aby pobyt w naszym regionie był pełen wrażeń, uśmiechu i dobrych wspomnień – mówił podczas powitania dzieci i młodzieży, które 21 lipca odbyło się w sali obrad Rady Miasta Krakowa, Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

  Bp Damian Muskus przed udzieleniem błogosławieństwa przypomniał młodzieży, że odwiedzają nie tylko miasto kultury i zabytków, ale także miejsce mocno związane z życiem i z kapłańską  posługą św. Jana Pawła II. Jednocześnie zaprosił zebranych w sali obrad młodych ludzi do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku, które odbędą się w Krakowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół