• facebook
 • rss
 • Trylogia w NCK

  dodane 05.09.2014 14:02

  W sobotę 6 września, w ramach akcji "Narodowe czytanie", w Nowohuckim Centrum Kultury przeczytajmy razem dzieła Henryka Sienkiewicza.

  Ogólnopolska akcja publicznego czytania wielkich dzieł literackich, nad którą patronat honorowy objął Prezydent RP Bronisław, z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę miłośników literatury.

  W tym roku wszyscy chętni, „ku pokrzepieniu serc” pięknym językiem pisanym, będą mogli wspólnymi siłami przeczytać „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

  W Krakowie akcja rozpocznie się o godz. 12, na scenie plenerowej Nowohuckiego Centrum Kultury. - Zasmakujmy w rubasznym humorze, przywołajmy niezapomnianych bohaterów i dajmy się porwać przygodzie - zachęcają organizatorzy.

  W ramach akcji, aktorzy Teatru Ab Intra i Teatru Ancymon, działających przy NCK, odczytają fragmenty dzieła Sienkiewicza.

  Każdy, kto wziąć udział w akcji, powinien przyjść z własnym egzemplarzem „Trylogii” - zostanie on podbity specjalną pieczęcią wydaną z okazji tegorocznego wielkiego czytania.

  Na tych, którzy odważą się na publiczny występ, czekają też nagrody: bilety na spektakle w NCK, vouchery na zajęcia, oraz drobne upominki.

  Dodatkową atrakcją będzie pojawienie się przy NCK Podolskiego Regimentu Odprzodowego, czyli grupy rekonstrukcyjnej, specjalizującej się w bitwach z XVII wieku.

  W strojach z epoki zaprezentują m.in. wszystkie rodzaje XVII-wiecznego wojska - jazdę, piechotę i artylerię, wystrzały wiwatowe oraz szermierkę.

  Ciekawostką jest, że lektura „Trylogii” dla każdego z członków stowarzyszenia była przysłowiową iskrą, która wznieciła zainteresowanie historią XVII w. - rycerstwem, bronią, walkami.

  W swojej zbrojowni posiadają dwa falkonety (lekkie armaty), muszkiety lontowe, szable oraz stroje polskiej szlachty, husarzy, hajduków, kozaków i artylerzystów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół