• facebook
 • rss
 • Z dala od wojny

  aw

  dodane 06.09.2014 13:16

  Krakowski metropolita spotkał się z grupą młodzieży ze wschodniej Ukrainy, która na odpoczynek do Krakowa przyjechała wraz ze swoimi opiekunami.

  Dzieci i młodzież - w wieku od 5 do 16 lat - w Małopolsce spędzają swoje wakacje. Na kolonię z Doniecka i Ługańska przyjechali dzięki Ministerstwu Spraw Zagranicznych, które ten „odpoczynek z dala od wojny” zorganizowało we współpracy z Zespołem Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

  Pierwsza grupa 35 dzieci na wakacje przyjechała już w lipcu, na zaproszenie burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej oraz ks. Wiesława Cygana.

  Teraz kolejne 35 osób dzięki wsparciu Caritas Archidiecezji Krakowskiej wakacje spędza w ośrodku im. św. Jana Pawła II w Zakrzowie.

  - Młodzież miała wcześniej wrócić do domów, ale po skontaktowaniu się z rodzicami i natychmiastowej przychylnej decyzji Caritas kolonie potrwają jeszcze do 10 września. Dla tych dzieci jest to czas, który mogą spędzić bez stresu, choć myślami są w ojczyźnie - mówi pani Wiktoria, opiekunka grupy.

  Zapytana, czego mieszkańcy objętej wojną Ukrainy potrzebują dziś najbardziej, mówi bez namysłu: modlitwy i jeszcze raz modlitwy... - I ja martwię się o moją mamę, która mieszka w Doniecku. Jest osobą starszą, a tam brakuje wody, żywności - dodaje pani Wiktoria.

  - Choć wśród nas są również wyznawcy prawosławia i grekokatolicy, to spotkanie z kard. Stanisławem Dziwiszem, wieloletnim sekretarzem św. Jana Pawła II, a dziś metropolitą Krakowa, jest dla nas dużym przeżyciem i na długo pozostanie w naszej pamięci - mówili najstarsi uczestnicy kolonii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół