• facebook
 • rss
 • Solidarni z Ukrainą

  bg

  dodane 17.09.2014 12:00

  18 września odbędzie się koncert „Nasze serca z Ukrainą”. Będzie wyrazem polskiej solidarności z Ukraińcami walczącymi o wolność.

   

  Koncert rozpocznie się o godz. 20. na scenie Kamieniołomu Jana Pawła II, przy ul. Zamoyskiego 2, obok kościoła św. Józefa w Krakowie-Podgórzu. Miejsce imprezy zostało zmienione. Początkowo miała się odbyć w sali teatralnej parafii św. Jadwigi Królowej.

  - Głównym wykonawcą będzie ukraiński bard Taras Kompaniczenko z Kijowa wraz ze swym siedmioosobowym zespołem „Chorea kozacka” - poinformował Stanisław Markowski, znany krakowski fotografik i kompozytor, pomysłodawca koncertu.

  - Śpiewają zarówno ludowe pieśni ukraińskie, pieśni kozackie jak i nowe pieśni o wolności, przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów z terenu Rusi: lutni i lirze korbowej - dodał S. Markowski.

  Kompaniczenko wraz z „Choreą kozacką” występowali m. in. na kijowskim Majdanie i na wschodzie Ukrainy, gdzie toczyły się walki ze wspieranymi przez Moskwę separatystami. Koncert poprowadzi aktor Jerzy Zelnik. Prócz „Chorei kozackiej” wystąpią również muzycy polscy: Leszek Długosz, Andrzej Kołakowski, Bogdan Wysocki i Stanisław Markowski.

  Na temat obecnej sytuacji na Ukrainie będą dyskutowali: prof. Andrzej Nowak i polscy korespondenci relacjonujący walki w Donbasie: Dawid Wildstein i Wojciech Mucha.

  Organizatorzy koncertu zachęcają do datków na pomoc materialna dla mieszkańców Ukrainy, także Polaków, którą konwojami transportuje tam Stowarzyszenie „Pokolenie”.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół