• facebook
 • rss
 • ŚDM mają swój hymn!

  mk

  dodane 25.09.2014 14:41

  Krakowskiemu spotkaniu młodzieży z całego świata będzie towarzyszył utwór "Błogosławieni miłosierni" autorstwa Jakuba Blycharza.

  Wybór oficjalnie zatwierdziły już Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży oraz Papieska Rada ds. Świeckich

  Autorem hymnu jest Jakub Blycharz - z wykształcenia prawnik, muzyk z zamiłowania. Wraz z żoną i córką zaangażowany jest w życie krakowskiej wspólnoty "Głos na Pustyni".

  Wcześniej stworzył on takie utwory liturgiczne jak "Dobry jest Pan", "Bonum est praestolari", "Uczta Baranka" czy "Święta Dziewico", a także "Amen", "Godzien" i "Nie umrę".

  W rozmowie z Małgorzatą Gadomską, opublikowanej na oficjalnej stronie ŚDM Kraków, podkreślał on znaczenie Słowa Bożego w tworzeniu przyszłego hymnu Światowych Dni Młodzieży.

  - Od początku wiedziałem, że musi to być Słowo Boże, a nie jakaś moja jaskółcza teologia. Czerpiąc ze Słowa, byłem pewny, że wówczas oddziaływanie hymnu nie zatrzyma się na estetycznym wzruszeniu, lecz uczyni z nas dobrą, żyzną glebę dla Bożych działań. Bo "Jego Słowo jest żywe, skuteczne, ostrzejsze niż obosieczny miecz" - przekonywał.

  Przyznał również, że praca nad utworem zmieniła jego życie. - Przy pracy nad hymnem doświadczyłem, jak to jest, gdy Bóg stawia człowieka w miejscu jego powołania. Do maja tego roku nie wiedziałem, co chciałbym robić w życiu. Dzięki pracy nad Błogosławionymi odkryłem odpowiedź. By ją usłyszeć, potrzebowałem odwagi płynącej z wiary.

  Hymn został wybrany spośród 94 propozycji nadesłanych na ogłoszony przez Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 konkurs. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się 28 października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół