• facebook
 • rss
 • Górale mają się dobrze!

  jg

  dodane 30.09.2014 12:03

  40-lecie istnienia obchodzi oddział Związku Podhalan w Łopusznej, rodzinnej miejscowości ks. prof. Józefa Tischnera. Autor „Etyki Solidarności” był kapelanem tej organizacji.

  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele parafialnym w Łopusznej. Liturgii przewodniczyli ks. proboszcz Kazimierz Foltyn i ks. Andrzejem Pawlak, dawny proboszcz parafii w Niedzicy. – Namawiam was dalej, aby dzielić się dobrem z innymi, jak to nieustannie robicie od 40 lat – mówił ks. proboszcz, który wraz z kilkoma osobami został zaprzysiężony na nowego członka łopuszańskiego oddziału ZP. 

  Podczas liturgii wspominano ks. prof. Józefa Tischerna, wieloletniego kapelana organizacji oraz innych, a także zmarłych członków Związku Podhalan z oddziału w Łopusznej - m.in. ks. Pawła Potocznego. Wspólną modlitwę uświetniła kapela góralska i delegacje z pocztami sztandarowymi z zaprzyjaźnionych oddziałów i miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

  Uroczystości odbyły się też w Gminnym Ośrodku Kultury. Były okolicznościowe przemówienia, podziękowania - m.in. dla wójta gminy Jana Smarducha. Na jubileuszu nie mogło również zabraknąć młodzieżowego zespołu im. Ludwika Łojasa z Łopusznej. Prowadzi go Stanisława Szewczyk, wieloletnia prezes oddziału. – Bardzo zależy nam, aby młodzież garnęła się do organizacji, abyśmy mogli jeszcze więcej zrobić dla naszej miejscowości - mówi Małgorzata Głowacz, obecna pani prezes i już dziś zaprasza do udziału w Zaduszkach Tischnerowskich, które odbędą się w drugi weekend listopada. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół