• facebook
 • rss
 • Zacząć od uwielbienia

  mk

  dodane 09.10.2014 23:01

  Koncert uwielbienia w sali teatralnej Centrum Kultury im. Św. Jadwigi oficjalnie zainaugurował krakowski Festiwal 7xGospel.

  - Tym, po co dziś tu przyszliśmy, jest uwielbienie - mówił prowadzący koncert Tony Adams. - Chcemy was zachęcić, byście przyłączyli. To jest coś innego niż koncert. Podczas koncertu możecie wygodnie usiąść i dobrze się bawić. Ale dziś jest wieczór uwielbienia i prosimy byście nie siedzieli! Prosimy, byście uwielbiali Boga wraz z muzykami, którzy będą na scenie - zachęcał.

  W atmosferę modlitwy wprowadzili zebranych Chad i Fallon Erickson z amerykańskiego stanu Tennessee, małżeństwo, które łączy wspólna pasja - prowadzenie uwielbień w Pierwszym Kościele Apostolskim w Maryville. Chad służy także jako młodszy pastor, a razem dyrygują 150-osobowym chórem, który właśnie wydał drugi album live “Declare Freedom”. Regularnie pracują jako instruktorzy i dyrygenci podczas festiwali w całych Stanach Zjednoczonych, w Europie oraz na Środkowym Wschodzie.

  Jako drugi wystąpił natomiast krakowski zespół DeocentriCity, tworzony przez dwanaście osób. Członków, którzy poznali się w jednym z tutejszych chórów, połączyła przyjaźń i pasja, którą podczas występu w sali teatralnej przy ul. Łokietka zarazili słuchaczy. Dzięki tekstom utworów, wyświetlanym w tle, wszyscy mogli włączyć się do wspólnego, radosnego śpiewu.

  - Nie ma lepszego sposobu, by zacząć festiwal gospel, niż zacząć dziękczynieniem i uwielbieniem - przekonywał T. Adams. - Możecie uwielbiać Boga tak, jak tylko to czujecie – zachęcał do śpiewu, tańca i modlitwy.

  Zaznaczył też, że to dopiero początek festiwalu. Koncerty i warsztaty będą trwały aż do 19 października. Tego dnia wieczorem odbędzie się finałowy koncert w Kinie „Kijów”, podczas którego wystąpi m.in. kilkusetosobowa reprezentacja 16. Warsztatów Gospel w Krakowie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.7xgospel.com.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół