• facebook
 • rss
 • Brońcie życia!

  dodane 11.10.2014 14:12

  W sobotę 11 października Mary Wagner wzięła udział w pikiecie antyaborcyjnej na Rynku Głównym w Krakowie.

  „Przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku. Najczęściej zabijane są kobiety przed narodzeniem”; „Aborcja = biznes + kariera”; „Ginekolodzy z Rydygiera, przestańcie zabijać chore dzieci” - transparenty z takimi hasłami trzymali członkowie Fundacji Pro - Prawo do życia, którzy w sobotę 11 października - wraz z Mary Wagner - pojawili się w pobliżu kościoła Mariackiego.

  Podczas pikiety obrończyni życia z Kanady rozmawiała z mieszkańcami Krakowa o tym, czym tak naprawdę jest aborcja i poprowadziła wspólną modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją.

  Mary Wagner do Polski przyjechała na zaproszenie Jacka Kotuli, rzeszowskiego obrońcy życia i szefa Fundacji Pro  Prawo do życia na podkarpaciu, który za swoją działalność został (podobnie jak Mary w Kanadzie) postawiony przed sądem. Podczas dwutygodniowego pobytu odwiedzi w sumie kilkanaście miast, m.in. Warszawę, Rzeszów, Wrocław, Gorlice, Krosno, Częstochowę, Gdańsk i Kraków. Wszędzie spotyka się z mieszkańcami dając świadectwo swojej wiary, opowiadając o dwuletnim pobycie w więzieniu i przekonując Polaków, by „byli czujni” i nie dali się zwieść złu.

  W Krakowie Mary będzie się również modlić w kaplicy arcybiskupów w Kurii Metropolitarnej, spotka się z kard. Stanisławem Dziwiszem, a w Godzinie Miłosierdzia przyjedzie do Łagiewnik, by modlić się w kaplicy przy grobie św. Siostry Faustyny. Wieczorem, o godz. 19, będzie uczestniczyć w Mszy św. W bazylice oo. Franciszkanów, po której będzie rozmawiać z krakowianami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół