• facebook
 • rss
 • Balonowe pozdrowienie do nieba

  jg

  dodane 12.10.2014 22:09

  Wiele żółtych balonów z napisem: "Módl się za nami, Janie Pawle II", "Pozdrawiamy Cię z Podhala" wypuścili w niebo mali górale w czasie Dnia Papieskiego w Nowym Targu.

  Obchody Dnia Papieskiego na nowotarskim lotnisku rozpoczęły się od uroczystych nieszporów, którym przewodniczył ks. Józef Urbańczyk, wikary z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i wizytator katechetyczny na Podhalu. We wspólnej modlitwie uczestniczyło wielu mieszkańców miasta, a także przedstawiciele władz. Obecni byli również ks. Stanisław Strojek, dziekan dekanatu nowotarskiego i proboszcz parafii NSPJ w Nowym Targu, oraz ks. Marian Wanat, proboszcz parafii św. Katarzyny w stolicy Podhala. Przybył także pochodzący z Nowego Targu ks. Andrzej Fryźlewicz, członek Kapituły Wawelskiej, były osobisty sekretarz kard. Franciszka Macharskiego.

  Po nieszporach uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Nowym Targu zaprezentowali program artystyczny. Bardzo symbolicznym momentem spotkania na lotnisku było wypuszczenie w niebo wielu żółtych balonów z napisami: "Módl się za nami, Janie Pawle II", "Pozdrawiamy Cię z Podhala".

  Dzieci zaprosiły wszystkich do wspólnego śpiewania piosenek Arki Noego oraz znanych pieśni religijnych związanych z Janem Pawłem II. - Radujmy się,ojciec święty uśmiecha się do nas bardzo szeroko, bo przecież tak dużo promieni słonecznych dziś mamy - mówiła jedna z sióstr zakonnych, która przygotowała dzieci do obchodów Dnia Papieskiego.

  Miejskie lotnisko w Nowym Targu to miejsce spotkania ponadmilionowej rzeszy pielgrzymów z Janem Pawłem II w 1979 r., w czasie jego pierwszej pielgrzymki do Polski. W tym roku mija 35-lecie tego ważnego wydarzenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół