• facebook
 • rss
 • Coraz więcej pielgrzymów

  mk

  dodane 06.11.2014 15:24

  Turystyka religijna odgrywa w Krakowie coraz większą rolę, dlatego miasto i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II postanowiły w tej dziedzinie ściśle współpracować.

  Porozumienie w sprawie m.in. organizacji konferencji, realizacji praktyk oraz wymiany informacji podpisali 6 listopada rektor UPJPII ks. prof. Wojciech Zyzak oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

  Jak podkreślał prezydent miasta, współpracy w wielu dziedzinach wymagają przede wszystkim zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.

  - To impreza, która będzie promowała Kraków, Kościół krakowski i całą Polskę - mówił. Podkreślił także znaczenie projektów długofalowych, sięgających dalej niż organizacja ŚDM, m.in. tworzenia szlaków krakowskich świętych i przygotowywania specjalnych mapek.

  Jak dodał, pielgrzymi stanowią obecnie ok. 6 proc. wszystkich turystów odwiedzających Kraków. - Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie merytoryczna pomoc, jaką możemy uzyskać od Uniwersytetu Papieskiego - zaznaczył J. Majchrowski. - Chcemy połączyć nasze działania i wymienić doświadczenia, temu służy to porozumienie.

  Z kolei rektor papieskiej uczelni przekonywał, że uniwersytet wiąże wielkie nadzieje z utworzonym w tym roku po raz pierwszy kierunkiem studiów "turystyka religijna".

  - Będzie to okazja do przygotowania kadry, która w przyszłości będzie służyła także miastu. Kadry, która nie tylko będzie doskonale zorientowana w tym, co i gdzie jest w Krakowie, jacy święci tutaj żyli czy jakie mamy sanktuaria. Chodzi także o wiedzę teologiczno-duchową na temat znaczenia tych wszystkich postaci i miejsc - wyjaśniał ks. prof. Zyzak. Właśnie dlatego, podkreślił, kierunek ten prowadzony jest na Wydziale Teologicznym.

  W podpisanym dokumencie uczelnia oraz miasto zobowiązały się m.in. do współpracy merytorycznej w kształceniu studentów, realizacji praktyk studenckich, wspólnej organizacji seminariów, konferencji, kongresów, warsztatów i szkoleń, wymiany informacji dotyczących sytuacji na rynku turystycznym, wzajemnego udostępniania danych, opracowań i ekspertyz oraz współdziałania we wprowadzaniu rekomendacji dotyczących podmiotów obsługujących turystykę religijną.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół