• facebook
 • rss
 • Jak proboszcz plac zabaw testował

  jg

  dodane 11.11.2014 18:55

  W należącym do parafii w Szaflarach Borze mieszkańcy sami postarali się o plac zabaw, który poświęcił ks. proboszcz Andrzej Kamiński.

  - Super sprawa! - nie krył radości ks. proboszcz Andrzej Kamiński przed poświęceniem placu zabaw. Sam wcześniej go przetestował, ku radości licznie zebranych parafian - zwłaszcza najmłodszych.

  Inwestycja była możliwa dzięki projektowi, który przygotowała i zrealizowała Grupa Inicjatyw Lokalnych "GIL" z siedzibą w Borze.

  - Zależy nam na podniesieniu atrakcyjności turystycznej w tej miejscowości, ale także na integracji mieszkańców - mówi Adam A. Kustwan z "GIL".

  Poświęcenie i otwarcie placu zabaw odbyło się 11 listopada i było połączone z zakończeniem drugiego projektu Grupy Inicjatyw Lokalnych.

  - Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia. Chcieliśmy utrwalić jasełka oraz śpiew i muzykę charakterystyczną dla wsi Bór. Udało nam się to zrealizować poprzez wydanie dwóch okolicznościowych płyt: z kolędami pt. "Borzańskie śpiewanie" i jasełkami pt. "Z Boru do Betlejem” - mówi Adam A. Kustwan. Nagranie płyt poprzedziły specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży, m.in. z choreografem.

  Uczestnikom otwarcia placu zabaw świeżo wydane płyty były rozdawane za darmo.

  Obydwa projekty powstały w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2007-2013.

  "GIL" wspiera realizację projektów na terenie kilku gmin na Podhalu. Szczegóły działalności można znaleźć na stronie internetowej www.gil.org.pl.

  - Zachęcam wszystkich do współpracy, nauczycieli, katechetów, animatorów kultury. Razem możemy więcej! - zachęca Adam A. Kustwan.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół