• facebook
 • rss
 • Święty spełnia marzenia

  Paulina Smoroń

  dodane 06.12.2014 15:43

  6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja, biskupa z Miry, krakowscy studenci zorganizowali dzieciom wspaniałe "Mikołajki".

  W ten długo wyczekiwany przez maluchy dzień święty zwany "dobrym biskupem" o nikim nie zapomniał. Z samego rana wraz z pomocnikami odwiedził ośrodek wychowawczy "Dzieło Pomocy Dzieciom" przy ul. Rajskiej. Towarzyszyli mu aniołowie i diabełek, który doskonale wiedział, czy dzieci były grzeczne w minionym roku.

  Początkowo role nieco się odwróciły, bo okazało się, że to dzieci przygotowały niespodziankę dla Mikołaja i zaśpiewały mu kilka piosenek. Potem jednak nadszedł czas na rozdawanie prezentów. Najmłodsi dostali to, o co poprosili w swoich listach! Gdy tylko zaczęli odpakowywanie upominków, uśmiech rozpromienił ich twarze.

  - Dzieci piszą listy, w których bardzo dokładnie opisują to, czego pragną. Potem przychodzą aniołki i zabierają te listy. Dzięki temu dzieci dostają to, o co proszą - tłumaczy Jan Madel, dyrektor ośrodka.

  Wszystko to jest możliwe dzięki wolontariuszom z Politechniki Krakowskiej, którzy kwestowali nie tylko na terenie swojej uczelni, ale także na Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytecie Ekonomicznym oraz w akademikach, klubach muzycznych i wybranych parafiach. Ponad 100 wolontariuszy zebrało w tym roku pokaźną kwotę - ponad 44 tys. zł. Oznacza to, że udało się im pobić zeszłoroczny rekord, który wynosił ponad 43 tys. zł.

  - Włączyłam się w akcję, ponieważ daje ona niesamowitą satysfakcję. Sprawia, że dzieci się uśmiechają i mogą lepiej spędzić ten dzień - tłumaczy Izabela Kucała, jedna z koordynatorek akcji. - Lubię pomagać ludziom, a radość dzieci po otrzymaniu prezentów jest warta tego, aby się w coś takiego zaangażować - dodaje wolontariusz Daniel.

  Gościem spotkania był też rektor Politechniki Krakowskiej, który z rąk dyrektora ośrodka "Dzieło Pomocy Dzieciom" otrzymał dyplom "Donum Cordis". Jan Madel podziękował w ten sposób za zaangażowanie uczelni w akcję i otrzymane przez dzieci prezenty. 

  W tym roku była to już 27. edycja akcji. Dzięki przedsięwzięciu "Studenci Dzieciom - Mikołajki 2014" prezenty otrzyma w sumie ponad 340 dzieci z krakowskich domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół