Nowy numer 17/2018 Archiwum

Obiad na uniwersytecie

W stołówce przy ul. Bernardyńskiej 3 można kupić kupon na obiad, a następnie zostawić go dla kogoś potrzebującego.

- Ze względu na to, że święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym jeszcze chętniej dzielimy się życzliwością, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zachęca do udziału w wyjątkowej przedświątecznej akcji - zapowiada Monika Wiertek, rzecznik prasowy uczelni.

W znajdującym się w budynku UPJPII przy ul. Bernardyńskiej 3 bufecie każdy może zakupić dowolną ilość kuponów na obiad (dwudaniowy kosztuje w promocyjnej cenie 12 zł) i zostawić je w stołówce dla osób, które będą potrzebowały ciepłego posiłku.

- Kupony trafią głównie do studentów naszej uczelni lub słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej - mówi Monika Wiertek. - Ten miły gest może rozjaśnić czyjeś dni jeszcze długo po tym, jak rozbierzemy choinki - dodaje.

Działający w położonym u stóp Wawelu budynku uczelni bufet prowadzi Spółdzielnia Socjalna Równość, utworzona w 2014 roku przez osoby niepełnosprawne i bezrobotne. Prowadzi ona działalność gastronomiczną i cateringową. Wspiera ją Uniwersytet Papieski, wyróżniony - jak przypomina Monika Wiertek - nagrodą Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2014 w kategorii "przedsiębiorstwo wspierające rozwój ekonomii społecznej w Małopolsce".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma