• facebook
 • rss
 • Wspólnota bez ograniczeń

  mk

  dodane 12.12.2014 13:56

  W sobotę bazylikę w Wadowicach wypełni młodzież z okolicznych parafii. O 9.45 rozpocznie się tam rejonowy dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Służby liturgicznej.

  Zaproszeni na to wydarzenie są jednak nie tylko oazowicze, lektorzy i ministranci, ale członkowie wszystkich młodzieżowych grup i wspólnot parafialnych, a program przygotowany został z rozmachem.

  - Marzy mi się, że bazylika w Wadowicach będzie pełna młodzieży, pełna ministrantów i lektorów ubranych w swoje stroje liturgiczne - mówi ks. Mateusz Wójcik, moderator rejonowy, na co dzień pracuje jako wikary w parafii w Choczni.

  Jak dodaje, o takich spotkaniach dla młodzieży trzeba myśleć tak, "by Eucharystia była w centrum, żeby była wydarzeniem, żeby ją zapamiętali, ale w czasie całego dnia wspólnoty muszą być też jakieś »cudowności«, żeby młodzież zainteresować, zaciekawić, zachęcić do przyjścia".

  - To Eucharystia daje nam życie, a my przychodzimy zaczerpnąć tego Bożego życia i nieść do świata ofiarną miłość Jezusa. To będzie naprawdę największe wydarzenie tego dnia - zapowiada młody wikary. Dodaje, że o oprawę muzyczną liturgii został poproszony młodzieżowy zespół z parafii Frydrychowice.

  Plakat zapowiadający dzień wspólnoty w Wadowicach   Plakat zapowiadający dzień wspólnoty w Wadowicach mat. organizatora

  Oprócz Mszy św. (o 10.15 w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach) znalazły się także świadectwa młodzieży, czas na uwielbienie oraz wspólne wyjście do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.

  Sam dzień wspólnoty nie będzie ponadto "imprezą zamkniętą". Ks. Mateusz wraz z moderatorami dekanalnymi, księżmi Januszem, Arturem, Bartłomiejem i Janem, na Mszę św. zapraszają wszystkich, nie tylko z grup młodzieżowych.


  Plan rejonowego dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Wadowicach (rejon V):

  9.45 - zawiązanie wspólnoty; powitanie
  10.15 - Uroczysta Eucharystia (wszyscy kapłani są zaproszeni zapraszamy do koncelebry, organizatorzy proszą o zabranie ze sobą alb)
  11.15 - uwielbienie; świadectwo młodych
  12.00 - agapa; zwiedzanie muzeum "Dom Rodzinny Jana Pawła II"
  13.00 - zakończenie

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół