• facebook
 • rss
 • Eucharystia, koncert i kremówki

  mk

  dodane 13.12.2014 15:04

  Ponad 300 ministrantów i oazowiczów uczestniczyło w rejonowym dniu wspólnoty w Wadowicach.

  Ministranci, lektorzy, oazowicze, członkowie scholi, Dzieci Maryi i innych grup parafialnych przyjechali m.in. z parafii w Choczni, Tomicach, Frydrychowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej, Witanowicach, Marcyporębie, Jaroszowicach, Wysokiej, Skawinkach, Wadowicach. Choć oficjalnie był to dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie i służby liturgicznej, to w wadowickiej bazylice nie brakowało członków innych grup.

  - Ten dzień tak się nazywa tylko dlatego, że to duszpasterstwo jest jego organizatorem - tłumaczy ks. Mateusz Wójcik, moderator rejonowy. - Jesteśmy dziećmi jednego Boga, dlatego powinniśmy gromadzić się razem bez względu na to, do jakiej grupy należymy.

  To on uparł się, by rozbudować program i zwiększyć zasięg rejonowego dnia wspólnoty.

  Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ks. dr Jacek Pietruszka z sąsiadującego z bazyliką Muzeum „Dom Rodzinny Jana Pawła II”. Potem dzieci i młodzież mogły uwielbiać Boga w czasie koncertu, zwiedzić muzeum, a na koniec spędzić wspólnie trochę czasu, zajadając się kremówkami.

  Żywiołową oprawę muzyczną liturgii i późniejszego uwielbienia zapewniły zespół „Przymierze” i schola „Niezapominajki” z Frydrychowic.

  - Jestem tutaj, żeby pokazać, że wiara nie jest czymś wstydliwym, a my powinniśmy dawać coś od siebie i pokazywać, że nie wstydzimy się tego, kim jesteśmy i w co wierzymy - mówi Wioletta Płonka.

  Jej kolega z zespołu, Nikodem Szczerkowski, który w „Przymierzu” gra na gitarze elektrycznej, dodaje: - Przyjechałem, żeby wychwalać Boga i zagrać na cześć Jana Pawła II.

  Andrzej Bryndza i Krzysztof Sitarz, ministranci z Choczni, przyznają, że właśnie Msza św. i koncert uwielbienia były najlepszymi momentami dnia wspólnoty. - To spotkanie było fajnym pomysłem. Ktoś to dobrze przemyślał i przygotował - dorzuca ich kolega z Choczni Artur Żydek.

  Rejonowe dni wspólnoty to dla ministrantów, oazy, scholi i innych grup parafialnych z sąsiadujących ze sobą dekanatów okazja do spotkania, wymiany doświadczeń (obstawę liturgiczną organizują często ministranci z kilku różnych parafii, współpracując ze sobą) i przekonania się, jak wiele młodych osób łączy ta sama pasja.

  Jeszcze lepiej będzie to widać za niespełna miesiąc, 10 stycznia, gdy w szerszym - diecezjalnym - gronie spotkają się oni z kard. Stanisławem Dziwiszem na uroczystym opłatku.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół