• facebook
 • rss
 • Oddali pokłon nowo narodzonemu

  jz

  dodane 06.01.2015 19:25

  Orszaki - niebieski, zielony i czerwony, czyli wiara, nadzieja i miłość. To one zagościły w sercach zgromadzonych na skawińskim rynku.

  Orszak w Skawinie odbył się już po raz drugi. W mroźny, ale słoneczny dzień Trzej Królowie podążali - wraz z dziesiątkami mieszkańców miasta - by oddać pokłon dzieciątku.

  Jako pierwszy na rynek przybył wraz ze swą świtą król Baltazar, następnie Melchior, a jako trzeci dołączył Kacper. Przynieśli ze sobą dary dla Świętej Rodziny - mirrę, złoto i kadzidło.

  W pięknej uroczystości uczestniczyło wiele rodzin, dzieci, młodzieży. - Jestem pierwszy raz na ulicznych jasełkach. Cieszę się, że mogę uczestniczyć  w tym niesamowitym wydarzeniu, pomimo tego, że jest tak zimno. Nie spodziewałam się takich tłumów - mówi rozśpiewana Agnieszka, mieszkanka Skawiny.

  Kolędowanie było tam słychać wszędzie, schola Sygnaturka królowała na scenie, a mieszkańcy chętnie dołączali do wspólnego śpiewu. Na zakończenie odbyła się uroczysta Msza św. poprowadzona przez ks. proboszcza Edwarda Ćmiela w kościele Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

  Nad bezpieczeństwem kolędujących czuwali Strażacy z OSP Skawina oraz Harcerska Służba Ratownicza. Wolontariusze z Fundacji "Dar Serca" zajmowali się zbiórką pieniędzy na obiady dla potrzebujących dzieci, a w zamian rozdawali uczestnikom kredę i kadzidło.

  Organizatorami ulicznych jasełek w Skawinie były Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II, Urząd Miasta i Gminy oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie we współpracy z fundacją "Dar Serca Skawina". Patronat nad wydarzeniem objęli kard. Stanisław Dziwisz, burmistrz Skawiny Paweł Kolasa, ks. Edward Ćmiel, proboszcz parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, oraz ks. Włodzimierz Łukowicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół