• facebook
 • rss
 • Małysz: Nie wykorzystano moich sukcesów

  jg

  dodane 03.02.2015 01:59

  Adam Małysz odwiedził Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu i przekonywał radnych do budowy skoczni narciarskiej w Chochołowie.

  W sali obrad Urzędu Gminy Czarny Dunajec z Adamem Małyszem spotkali się wójt Józef Babicz, sekretarz Michał Jarończyk, skarbnik Stanisława Pilch, radni gminni i przedstawiciele Klubu Sportowego Chochołów.

  Rozmawiali na temat planowanej budowy skoczni narciarskiej w Chochołowie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taki obiekt jest potrzebny, by kształcić młodych skoczków narciarskich, którzy mogliby w przyszłości powtórzyć zwycięstwa, jakie odnosił Adam Małysz, a jakie obecnie odnosi Kamil Stoch.

  Adam Małysz z przykrością stwierdził, że na szczeblu lokalnym skoki narciarskie upadają. Ubolewa, że na bazie jego sukcesów i Kamila Stocha, na Podhalu do tej pory nie budowano tej dyscypliny od podstaw.

  - Dla mnie szokujące jest, kiedy słyszę, że całe Podhale na treningi jeździ do Wisły czy do Szczyrku, a na Podhalu nie ma obiektów. Tyle lat pracowałem na to, żeby od podstaw to wszystko budować i stworzyć. Stworzyło się na tych wysokich szczeblach. Skocznia powstała w Wiśle, Szczyrku. W Zakopanem powstało coś, ale nagle stanęło. W Wiśle walczyłem o to, żeby powstały małe skocznie. Wybudowano 3 piękne małe skocznie. Może z opóźnieniem, ale wykorzystano mój sukces w skokach narciarskich i to wszystko poszło do przodu - mówił Adam Małysz. - To samo może być w Chochołowie - zaznaczył.

  4-krotnego zdobywcę Kryształowej Kuli ucieszył fakt, że w gminie Czarny Dunajec, a dokładnie w Chochołowie jest klub, który chce kształcić dzieci w tym kierunku.

  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Chochołów jest znakomitym miejscem do stworzenia Zimowego Centrum Sportowego nastawionego na dzieci. Działa tam Klub Sportowy Chochołów, którego reprezentanci startują  w dziecięcych zawodach czy to skoków, czy biegów narciarskich.

  Radni gminni poczynili już pierwszy krok, by ten cel zrealizować. W budżecie gminy zostały zarezerwowane pieniądze na zaprojektowanie skoczni. Wcześniej wykonana została koncepcja i zmieniono przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. 

  - Uważam, że inwestycja ta musi być zrealizowana szybko i fachowo, żeby dzieci mogły się rozwijać w tej dyscyplinie sportu. Skocznia to bardzo potrzebny obiekt - podkreśla wójt Józef Babicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Krasz
   03.02.2015 20:28
   Skoro Mistrz uważa, że skocznie są potrzebne to niech je wybuduje ... za własne pieniądze.
  • _jasiek
   03.02.2015 22:02
   Miszczowi aqua cum soda do głowy uderzyła.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół