• facebook
 • rss
 • Samorządowa wymiana doświadczeń

  mk

  dodane 04.05.2015 12:02

  W Krakowie rozpoczął się dzisiaj Europejski Kongres Samorządów. To dwa dni debat, sesji plenarnych, wykładów, prezentacji raportów i warsztatów.

  Program dwudniowego wydarzenia, obejmujący w sumie ponad 80 wydarzeń, został podzielony na 5 sekcji tematycznych: gospodarka, finanse, środowisko, społeczeństwo oraz innowacje.

  Obrady EKS toczą się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i trwają od rana do wieczora. Pierwszego dnia będą się toczyły pod hasłem: "Europa regionów - nowe otwarcie", a drugiego - "Nowy plan dla Europy".

  Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli m.in. prezydenci miast (Krakowa - Jacek Majchrowski, Tbilisi - Davit Narwania, Gdyni - Wojciech Szczurek, Słupska - Robert Biedroń) oraz  marszałkowie województw małopolskiego - Marek Sowa, wielkopolskiego - Marek Woźniak, lubuskiego - Elżbieta Polak czy opolskiego - Andrzej Buła, a także przedstawiciele administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu - także z największych międzynarodowych korporacji. Wszystkich gości będzie ponad 900.

  - To dla nas okazja, by zaprezentować nowoczesny Kraków oraz przedstawić jego bogatą ofertę biznesową i turystyczną. Chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami, jak i uczymy się od innych - podkreśla prezydent Majchrowski.

  Podczas Europejskiego Kongresu Samorządów wręczona zostanie także nagroda "Lider Samorządu 25-lecia". Wyróżnieni zostaną prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie, którzy swoją funkcję pełnili przez co najmniej cztery kadencje i robili to na tyle skutecznie, że zarządzane przez nich miejscowości osiągnęły wyróżniające się wyniki ekonomiczne.

  Spotkanie przygotowała Fundacja "Instytut Studiów Wschodnich", organizator także Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół