• facebook
 • rss
 • Z Krakowa na Kanary

  jg

  dodane 07.05.2015 19:50

  7 maja w Krakowie odbyła się konferencja prasowa władz lotniska z udziałem przedstawicieli irlandzkiej taniej linii. Dla pasażerów z Małopolski jest wiele dobrych wiadomości.

  Już od jesieni z Grodu Kraka będzie można bezpośrednio polecieć na Wysypy Kanaryjskie. Loty z Krakowa na Teneryfę uruchomione zostaną 6 listopada, a na Gran Canarię 8 listopada. Loty odbywać się będą odpowiednio: we wtorek i czwartek, oraz poniedziałek i piątek. Będą obsługiwane samolotami typu boeing 737 - 800 należącymi do taniej linii Ryanair.

  Do tej pory z Krakowa na Kanary można było polecieć tylko w wakacje i tylko w połączeniu czarterowym. Loty odbywały się jedynie na jedną wyspę - Fuerteventurę.

  Ale to nie koniec nowości na lotnisku w Balicach. Powitało ono bowiem samoloty British Airways i szwajcarskiego SWISS-a. Z Krakowa do Zurychu polecimy cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. Od 1 maja do i z Krakowa lata też British Airways. Rejsy na największe londyńskie lotnisko Heathrow wykonywane są cztery razy w tygodniu.

  - Biorąc pod uwagę rozbudowaną siatkę połączeń z lotniska Heathrow, podróżujący z Polski będą mieli szeroki wybór ofert w dobrych cenach niezależnie od tego, czy będzie to wyjazd rodzinny, czy też weekendowy wypad - powiedział Petr Duchek, menadżer British Airways na Polskę, Czechy i Słowację.

  Dobre wiadomości płyną także do miłośników lotów krajowych. Już od czerwca Ryanair przywraca loty do Gdańska. Samoloty będą wykonywać loty z południa na północ naszego kraju kilka razy w tygodniu. Rejsy zaplanowano na godziny wieczorne. Od końca czerwca ruszają także loty z Krakowa do Bydgoszczy. Obsłuży je linia Sprint Air samolotem typu Saab, na pokład którego wejdą maksymalnie 33 osoby. Przedstawimy fotoreportaż z rejsu inauguracyjnego.

  Jednocześnie już od lipca pasażerowie będą mieli do dyspozycji nowy terminal. Od września uruchomione będzie zupełnie nowe połączenie kolejowe z Dworca Głównego. Przejazd pociągiem zajmie niespełna kwadrans. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół