• facebook
 • rss
 • Żacy przejęli miasto

  mk

  dodane 08.05.2015 13:11

  Prezydent Jacek Majchrowski oddał klucze do miasta Super Studentowi i Najmilszej Studentce Krakowa.

  Tradycyjny, juwenaliowy korowód dotarł na krakowski Rynek Główny w piątkowe przedpołudnie. Trudno wymienić przebranie, które nie pojawiłoby się w bawiącym się tłumie - kolorowe ciastka, winogrona, rycerze Jedi, piraci, jaskiniowcy, postacie z filmów i bajek, a nawet... personel Fiat Auto Poland.

  W samo południe wrzawa na rynku na chwilę przycichła, a gdy tylko wybrzmiał hejnał z wieży mariackiej, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał studentom klucze do miasta, symbolicznie oddając je w ich władanie na kilka najbliższych dni i prosząc, by oddali je "w miarę możliwości w nienaruszonym stanie".

  Juwenaliowe koncerty trwają tymczasem już od wtorku. Wybrano już Najmilszą Studentkę i Super Studenta. Piątkowy korowód rozpoczął jednak najbardziej intensywny, bo wolny od zajęć na uczelni, czas świętowania i zabawy.

  - Juwenalia to taki super tydzień, w którym nie myśli się o zajęciach. Nawet jeśli w ciągu roku nie masz czasu, żeby wyjść ze znajomymi, to w juwenalia możesz robić to ciągle - mówi Klaudia, studentka Akademii Górniczo-Hutniczej. - Właśnie dlatego to najlepszy, choć też najbardziej męczący majowy tydzień - dodaje.

  Jeszcze dziś na scenie plenerowej przed studenckim klubem "Żaczek" wystąpią Krzysztof Zalewski, Pablopavo i Ludziki oraz Brodka. Na tej samej scenie odbędzie się w niedzielę Juwenaliowy Koncert Finałowy, podczas którego zagrają Empire of a Dancing Bear, Cheap Tobacco, Muchy i Happysad.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół