• facebook
 • rss
 • Wioślarskie ósemki na Wiśle

  mk

  dodane 09.05.2015 19:13

  U stóp Wawelu rozegrano 9 maja Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ.

  Przy pięknej, słonecznej pogodzie rywalizowało w sumie dziesięć wioślarskich osad - osiem w klasyfikacji zasadniczej oraz dwie w kategorii osad żeńskich.

  Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego (osada pierwsza - A), która w finałowym biegu pokonała zespół krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej (osada druga - B). To właśnie drużyna UW wróciła z sobotnich zawodów z Pucharem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z kolei Puchar Kanclerza UJ - dla osady, która uzyskała najlepszy czas - trafił do pierwszej osady AGH.

  - To trofeum ważne, bo zdobyte na ziemi przeciwnika. W zeszłym roku ulegliśmy UJ-otowi już w pierwszym biegu, więc zostało kilka rachunków do wyrównania. Cieszę się, że w tym roku udało się wygrać wszystkie biegi, włącznie z biegiem finałowym - mówił tuż po zakończeniu zmagań Robert Borys, drugi trener Uniwersytetu Warszawskiego. - Zawodnicy włożyli w to dużo pracy i przygotowań. Efekty widać było na wodzie - dodał.

  Rywalizacja o puchar dla osady żeńskiej rozegrała się między mieszaną załogą "weteranek" krakowskich klubów a studentkami UJ Collegium Medicum. W sobotnich regatach lepsze okazały się "weteranki”.

  Organizatorzy regat przygotowali także sprawdzian kondycji i techniki dla kibiców. Na każdego, kto w "wiosłach na sucho" czyli na stacjonarnych ergometrach wioślarskich przepłynął 651 metrów (tyle lat kończy w tym roku  Uniwersytet Jagielloński), czekała pamiątkowa koszulka regat. Na scenie odbyły się także pokazy karate oraz aerobiku sportowego.

  Wioślarskie regaty na zakolu Wisły rozegrane zostały po raz drugi. Pierwsze zawody odbyły się rok temu, z okazji jubileuszu 650-lecia istnienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obydwa puchary - za pierwsze miejsce i za najlepszy czas - zdobyła wtedy osada Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W zawodach w 2014 roku wystartowała także m. in. drużyna z Uniwersytetu w Cambridge.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół