• facebook
 • rss
 • Zapnij pasy w pit stopie

  mk

  dodane 22.05.2015 11:11

  Na krakowskich stacjach benzynowych odbędzie się dzisiaj małopolska odsłona akcji "Mistrzowie w pasach". Potrwa ona od godz. 13 do 19.

  Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w prawidłowy sposób, dowiedzą się wszyscy, którzy odwiedzą pit stopy rozmieszczone na wybranych stacjach benzynowych. Eksperci wyjaśnią także, jak montować samochodowe foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Na najmłodszych pasażerów w pit stopach czekać będą niespodzianki i prezenty.

  "Kampania ma też przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy, ryzykując życie swoje i innych. Niezwykle ważnym przesłaniem kampanii jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jaki i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne - za kilka dni wchodzą w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie" - podkreślają organizatorzy akcji, czyli Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

  Hasło kampanii nie jest przypadkowe - jej ambasadorem jest Kajetan Kajetanowicz, czterokrotny mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

  Wyniki przeprowadzonego w zeszłym roku pilotażu akcji (w województwie pomorskim) oraz dotychczasowy przebieg tegorocznej edycji (w Warszawie, Lesznie, Wrocławiu i Łomży) nie wypadają optymistycznie. "Trudno było znaleźć poprawnie zamocowany fotelik. Co więcej, po skontrolowaniu 400 osób dobrze zapięte pasy odnotowano zaledwie u ok. 10 proc. z nich" - przekonują organizatorzy akcji. "Nie umiemy prawidłowo zapinać pasów - przez co narażamy życie" - alarmują.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół