• facebook
 • rss
 • Redakcja "Apostoła Czyżyńskiego" najlepsza

  jg

  dodane 23.05.2015 18:04

  W konkursie zorganizowanym przez naszą redakcję wzięło udział 20 redakcji gazetek parafialnych z wielu zakątków archidiecezji krakowskiej. Silną reprezentację miał Kraków, ale i Podhale.

  Spotkanie finałowe, które odbyło się 23 maja w sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu rozpoczęło się od części warsztatowej prowadzonej przez naszego kolegę redakcyjnego Miłosza Klubę i Dawida Kaczmarczyka z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Był też czas na krótkie przedstawienie i prezentację własnej redakcji. Wszystkich uczestników przywitał i pozdrowił ks.Kazimierz Klimczak, proboszcz ludźmierskiej parafii.

  Kolejnym punktem była Msza św. w ludźmierskiej bazylice. Liturgii przewodniczył ks. dr Czesław Sandecki, proboszcz parafii św. Judy Tadeusza w Krakowie - Czyżynach i redaktor naczelny "Apostoła Czyżyńskiego". - Naszą rolą jest ewangelizacja, ona ciągle jest nowa, wymaga od nas zaangażowania i nowych przedsięwzięć - podkreślił ks. Sandecki. Msza św. była koncelebrowana, uczestniczyło w niej kilku kapłanów i diakon, reprezentujących poszczególne redakcje.

  Wyczekiwany moment nadszedł krótko po Mszy św. W auli ludźmierskiego Domu Pielgrzyma red. Piotr Legutko, dyrektor krakowskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" gratulował wspólnie z ks. Kazimierzem Klimczakiem laureatom i wszystkim uczestnikom. - Zachęcamy do współpracy z naszą redakcją. Najwięcej dobra dzieje się właśnie w naszych środowiskach i wspólnotach parafialnych. To tam można mówić o największym wymiarze społeczeństwa obywatelskiego - zaznaczył Piotr Legutko.

  Dyrektor GN Kraków przekazał uczestnikom konkursu pozdrowienia od kard. Stanisława Dziwisza (który sprawował honorowy patronat nad konkursem), od bpa Jana Szkodonia (przyjaciela ks. Tadeusza Juchasa) i ks. Marka Gancarczyka, redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego".

  Zwycięzcą pierwszej edycji konkursu gazetek parafialnych została redakcja "Apostoła Czyżyńskiego" redagowana przez parafię św. Judy Tadeusza w Krakowie - Czyżynach. II miejsce zdobyła redakcja gazetki "Idzie Hyr" wydawana przez parafię w Bukowinie Tatrzańskiej. Na podium stanęła także redakcja "Głosu Miłosierdzia" z parafii Miłosierdzia Bożego ze Skawiny, zajmując III miejsce.

  Jury pod przewodnictwem red. Piotra Legutki postanowiło przyznać również dwa wyróżnienia. Otrzymała je redakcja "W Rodzinie Józefa" z parafii św. Józefa z os. Kalinowego w Krakowie. Wyróżniona została ponadto gazetka "Od Serca" z parafii w Sułkowicach.

  Wszystkie redakcje uczestniczące w spotkaniu w Ludźmierzu otrzymały drobne niespodzianki wraz z dyplomem uczestnictwa w konkursie. Oprócz wspomnianych redakcji w spotkaniu podsumowującym konkurs wzięli udział przedstawiciele następujących gazetek: "Życie Zabierzowa", "Nie Samym Chlebem" z Krakowa - Bronowic Wielkich, "Brat" z parafii św. Brata Alberta w Krakowie, "Gotów" z parafii w Strumianach, zespół redakcyjny z parafii św. Jadwigi Królowej z os. Krowodrza w Krakowie, "Głos Serca" z parafii NSPJ w Nowym Targu, "Lepiej Być" z Węglówki, "Śladami Świętej Barbary" z Libiąża, "Opoka" z parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, "Na skale" z parafii Miłosierdzia Bożego z Krakowa - os. Oficerskie.

  W konkursie wzięły udział jeszcze następujące redakcje: zespół redakcyjny z Morawicy, "Parafialnik" z Chrzanowa (parafia MB Różańcowej), "Z życia parafii" gazetka wydawana przez parafię księży misjonarzy "Na Miasteczku" w Krakowie.

  Przed wyjazdem zespołów redakcyjnych ks. Kazimierz Klimczak zaprosił wszystkich redaktorów na obiad. Wcześniej był też poczęstunek. W organizację i przebieg konkursu byli bardzo zaangażowani ks. proboszcz z Ludźmierza i pani Anna Handzel z sanktuarium Królowej Podhala.

  Redakcja GN Kraków bardzo dziękuje wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród i pomoc w organizacji konkursu. Podziękowania kierujemy na ręce ks. proboszcza Kazimierza Klimczaka, a także do właściciela salonu samochodowego KIA w Nowym Targu, właściciela firmy Janas, Super Market Rajski, Ryszarda Steskala, Macieja Gąsienicy i właściciela firmy, który chciał pozostać anonimowy, a także dla nowotarskiego magistratu. Szczególne podziękowanie za ufundowanie nagród kierujemy w stronę właścicieli czterogwiazdkowego Hotelu Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, którzy przekazali nieodpłatne wejściówki dla najlepszych redakcji.  

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół