• facebook
 • rss
 • Karolina walczy z chłoniakiem

  dodane 02.06.2015 14:08

  Ma 23 lata i głowę pełną marzeń. Najważniejsze? Wygrać walkę o życie.

  Gdy 1,5 roku temu u Karoliny Juszczyk zdiagnozowana została poważna choroba nowotworowa - chłoniak Hodgkina - świat dziewczyny przewrócił się do góry nogami. Radosna z natury studentka Akademii "Ignatianum" (kierunek: kulturoznawstwo) postanowiła jednak, że da się z siebie wszystko, by chorobę pokonać. Nie było to łatwe, bo nim chłoniak został wykryty, rozwijał się aż 4 lata.

  Początkowo, po mocnej chemioterapii, nastąpiła remisja choroba. Niestety, po pewnym czasie nowotwór wrócił i na nowo zaatakował układ chłonny dziewczyny. Kolejne chemie spowodowały kolejną remisję. Teraz szansą dla Karoliny jest przeszczep szpiku kostnego. By jednak mógł się on odbyć (za ok. dwóch miesięcy, w zależności od stanu zdrowia), dziewczyna musi przyjmować lek, który remisję podtrzyma. Problem w tym, że nie jest on refundowany przez NFZ.

  - O historii Karoliny dowiedziałem się od jej przyjaciółki i wspólnie z samorządem studenckim "Ignatianum" postanowiliśmy działać. By jej pomóc, trzeba zebrać pieniądze potrzebne na lek o nazwie Adcetris. Jedna dawka kosztuje aż 30 tys. zł - opowiada Mariusz Baczyński z samorządu uczelni.

  Karolina jest pod opieką fundacji "Avalon", która również pomaga zbierać pieniądze. - Na koncie są w tym momencie ponad 72 tys. zł, a w sumie potrzeba 150 tys. zł. Trzeba się spieszyć, bo Karolina musi przyjmować lek w regularnych odstępach - podkreśla M. Baczyński.

  Do wieczora przy Akademii "Ignatianum" trwa więc dziś piknik charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie dla Karoliny. Nie zabraknie pysznych rzeczy z grilla i ciasteczek (za datki prosto z serca), będą też koncerty, paintball, pokazy sztuk walki (także średniowiecznych), umundurowania.

  Z kolei za dwa tygodnie, w sobotę 13 czerwca, przy uczelni odbędzie się SWAB, czyli charytatywny kiermasz ubrań, a 21 czerwca w Forcie Kleparz zaplanowano koncert z udziałem nawet 1000 osób. - Tego dnia możemy zebrać kwotę potrzebną na jedną dawkę leku. Warto nam w tym pomóc - przekonuje M. Baczyński.

  Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych Akademii "Ignatianum" oraz Fundacji "Avalon".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół