• facebook
 • rss
 • Śmierć od gazu

  jg

  dodane 05.06.2015 10:21

  Już dwie osoby poniosły śmierć w wyniku wybuchu gazu w Nowym Targu. Nie żyją 52-letni mężczyzna i 77-letnia kobieta.

  Zmarły dzisiaj mężczyzna miał poparzone ciało w 80 proc. Przebywał w krakowskim Szpitalu im. L. Rydygiera. Kilka dni temu umarła w szpitalu w Nowym Targu 77-letnia kobieta.

  Przypomnijmy, że do wybuchu gazu doszło 26 maja w bloku przy ul. Wojska Polskiego w centrum Nowego Targu. Butla z gazem wybuchła w mieszkaniu na trzecim piętrze. Lokal natychmiast zaczął płonąć. Mieszkanie zostało doszczętnie zniszczone. Ucierpiały także inne. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu.

  W minioną niedzielę w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu przeprowadzono składkę na rzecz poszkodowanych (blok leży w granicach parafii). Jak poddaje ks. proboszcz Stanisław Strojek, uzbierano łącznie 37 tys. 540 zł, w tym 100 dolarów, które zostały przewalutowane po cenie kursu w dniu wymiany. - Pieniądze spływają na konto cały czas. Mamy już kolejny 1 tys. zł - zaznacza ks. proboszcz Strojek.

  Ofiary na poszkodowanych będą zbierane także w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę. W kolejną (14 czerwca) odbędzie się w parafii św. Katarzyny, zaś w niedzielę 21 czerwca - w kościele św. Jadwigi Królowej. - Pieniądze można wpłacać na konta parafialne z dopiskiem "dla poszkodowanych w wybuchu gazu" - mówił Paweł Put, jeden z Rycerzy Kolumba, którzy koordynują akcję. To właśnie z ich inicjatywy oraz księdza dziekana nowotarskiego Stanisława Strojka i burmistrza miasta Grzegorza Watychy składka będzie rozszerzona na inne parafie w dekanacie nowotarskim. - Po jej przeprowadzeniu jeszcze raz o pomoc będziemy prosić parafian z Najświętszego Serca Pana Jezusa - zaznacza P. Put.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół