• facebook
 • rss
 • Za tydzień "małe ŚDM" w Turynie

  mk

  dodane 12.06.2015 13:02

  Na spotkanie z papieżem pojadą także pielgrzymi z Krakowa.

  - Przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 oraz młodzieży archidiecezji krakowskiej będą obecni podczas wizyty papieża Franciszka w Turynie z okazji 200. urodzin św. Jana Bosko - informuje Ewa Korbut z biura prasowego ŚDM Kraków.

  Najpierw, w piątek 19 czerwca, będą oni uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył będzie abp Cesare Nosiglia. Eucharystia w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia odprawiona zostanie w wigilię przyjęcia symboli ŚDM - krzyża oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

  - W Turynie swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele oratoriów salezjańskich diecezji turyńskiej, piemonckiej i z innych rejonów Włoch, uczestnicy Forum Oratorów Włoskich z różnych krajów i inne grupy duszpasterstw młodzieżowych. Udział w tych obchodach delegacji z Krakowa będzie okazją, żeby zaprosić wszystkich przybyłych na Światowe Dni Młodych w lipcu przyszłego roku - przekonuje E. Korbut.

  - Spotkanie młodych przy Całunie Turyńskim i relikwiach św. Jana Bosko to "małe ŚDM" - uważa abp Nosiglia. Podkreśla, że modlitwy i celebracje, które 20 i 21 czerwca odbędą się przy krzyżu Światowych Dni Młodzieży, będą ukazywały "realia życia współczesnego Kościoła".

  W niedzielę 21 czerwca Mszę św. na placu Vittorio Veneto w centrum Turynu odprawi papież Franciszek.

  E. Korbut przypomina, że jeszcze jeden wymiar łączy Turyn z krakowskimi ŚDM. - W mieście, obok relikwii Jana Bosko, znajdują się także doczesne szczątki bł. Piera Giorgia Frassatiego, które w czasie ŚDM w Krakowie będzie można uczcić w bazylice Najświętszej Trójcy oo. dominikanów - informuje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół