Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Najlepsze policjantki są z Krakowa!

W Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku" dwie policjantki nie miały sobie równych.

Posterunkowa Anita Furmańska oraz posterunkowa Kinga Pastuszak na co dzień pracują w Komisariacie 6 Policji w Krakowie. Anita ma zaledwie 25 lat i służy od roku. Kinga ma 28 lat i pracuje 1,5 roku. Jak się jednak okazuje, są bardzo zdolne i mają w sobie mnóstwo siły.

W małopolskich eliminacjach tegorocznej, 22. już edycji, zawodów na najlepszy patrol roku startowało 21 par, czyli 42 osoby, w tym 4 kobiety. Krakowskie strażniczki prawa (były jedynym patrolem "kobieco-kobiecym") rywali pokonały aż w trzech konkurencjach: stosowania technik obezwładniania osób, wyszkolenia strzeleckiego i w teście wiedzy policyjnej.

Na drugim miejscu znaleźli się policjanci z Tarnowa (patrol w składzie: st. sierż. Paweł Cudek oraz st. post. Piotr Solarz), a na trzecim - z Suchej Beskidzkiej (sierż. szt. Marcin Banaś i sierż. Paweł Burdyl).

Dwa najlepsze patrole reprezentować będą nasze województwo w finale ogólnopolskim turnieju, który odbędzie się pod koniec września w Szkole Policji w Słupsku.

Zwycięzcom dobrego przygotowania pogratulował nadinsp. Mariusz Dąbek, małopolski komendant wojewódzki policji. Życzył też wszystkim dalszych sukcesów - zarówno w finale ogólnopolskim zawodów, jak i codziennej służbie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy