• facebook
 • rss
 • Bal na 100 lat

  Paulina Smoroń

  dodane 05.07.2015 11:38

  Tego jeszcze miasto nie widziało! W sobotni wieczór Kraków zatańczył walca na Rynku Podgórskim.

  Właśnie tam odbyła się kolejna część obchodów 100. rocznicy przyłączenia Podgórza do Krakowa. W ten wieczór podgórski rynek przeniósł się do innej epoki, a wszystko dzięki tancerzom w strojach rodem z początków XX wieku.

  Na  plenerowy kotylionowy bal wiedeński przybyły dziesiątki krakowian, którzy chętnie włączyli się do zabawy. Tańce z epoki poprowadzili tancerze z Kameraty Krakowskiej - Sandra Wróblewska i Filip Nowak. Uczyli oni wszystkich śmiałków podstawowych kroków zarówno walca, jak i polki.

  Dla wszystkich ochotników po pierwszym tańcu przygotowano drobną niespodziankę - każdy otrzymał lampkę szampana oraz pamiątkowy kotylion.

  Następnie do tańca porwały wszystkich najpiękniejsze utwory: "Walc Cesarski", "Wiener Blut", "Annen Polka", "Walc Łyżwiarzy" czy "Polka Tritsch Tratsch" w wykonaniu muzyków Kameraty Krakowskiej.

  Na balu obecni byli też przedstawiciele władz Krakowa, m.in. przewodniczący Rady Miasta Bogusław Kośmider oraz przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Jacek Bednarz. Spotkanie poprowadził natomiast mistrz ceremonii Andrzej Talkowski, który opowiadał zebranym o minionej epoce.

  - Przyszłam na ten bal, żeby poczuć, jak się żyło w XX wieku, trochę sobie wyobrazić i zaznać nieco większego spokoju niż to możliwe współcześnie - mówiła Beata, jedna z uczestniczek balu.

  Sobotnie obchody 100-lecia przyłączenia Podgórza do Krakowa zakończył walc "Nad pięknym modrym Dunajem".

  Organizatorami balu byli Stowarzyszenie "Podgórze.pl" wraz z Domem Kultury Podgórze i Radą Dzielnicy XIII.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół