• facebook
 • rss
 • Czas ucieka - wieczność czeka

  jg

  dodane 05.07.2015 08:47

  Wernisaż wystawy pt. "Czas ucieka - wieczność czeka" odbył się w sobotni wieczór 4 lipca.

  Galeria Malarstwa na Szkle, prowadzona przez Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Księży Marianów w Lublinie, już od 26 lat jest jedyną regionalną galerią malarstwa typowego dla Podhala, co roku, systematycznie gromadzącą prace 18 artystów z Zakopanego oraz z najbliższych okolic. Organizowana jest zawsze w podziemiach kaplicy Witkiewiczowskiej Serca Jezusowego w Jaszczurówce.

  - Miejsce to, cieszące się szczególnym zainteresowaniem odwiedzających turystów, jest  idealne dla szerzenia techniki malarstwa na szkle, spotkań z artystami malarzami i rozpowszechniania typowej sztuki religijnej - mówił na wernisażu ks. dr Tomasz Nowaczek, rektor seminarium księży marianów w Lublinie.

  Wernisaż był poprzedzony Mszą św. w kaplicy na Jaszczurówce, która jest bardzo cennym zabytkiem, bo powstała ponad 100 lat temu i jest perełką stylu zakopiańskiego. Zaprojektował ją sam Stanisław Witkiewicz. Wspólną modlitwę uświetnił Bukowiański Chór Parafialny z Bukowiny Tatrzańskiej pod dyrekcją Jacka Hyżnego.

  Wystawa czynna będzie do 30 sierpnia codziennie w godz. 10-16.30, wstęp wolny. Na miejscu informacji udzielają bracia marianie Piotr Szyperski i Mateusz Cielecki, którzy wzięli na siebie w tym roku trud organizacji wystawy.

  W wernisażu wziął udział również marianin ks. Mirosław Goliński, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Cyrhli w Zakopanem, w granicach której leży kaplica na Jaszczurówce. Byli także ks. prof. Bogumił Gacka MIC z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przedstawiciele władz Zakopanego, które wspomaga od lat finansowo galerię, a burmistrz Leszek Dorula objął honorowy patronat nad wystawą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół