• facebook
 • rss
 • Strażacka radość

  jg

  dodane 05.08.2015 21:22

  Dzięki dotacji z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach programu Małopolskie Remizy oraz dofinansowaniu z Urzędu Miasta Nowy Targ udało się przeprowadzić remont sali w remizie strażackiej na Kowańcu.

  Sala została już oficjalnie oddana do użytkowania. W odbiorze brali udział przedstawiciele OSP Nowy Targ, Urzędu Miasta Nowy Targ na czele z burmistrzem Grzegorzem Watychą oraz przedstawiciele wykonawcy i inni zaproszeni goście.

  - Mamy nadzieję że odnowiona sala będzie nam i społeczności lokalnej długo służyć - mówi Marcin Jagła, jeden z ochotniczych strażaków, który pracuje jako jeden z naczelników w nowotarskim magistracie.

  Strażacy dziękują nowotarskiemu burmistrzowi, który kiedyś jako radny interpelował o korzystanie z środków z Małopolskich Remiz, teraz już jako włodarz miasta wraz z radnymi znalazł środki w budżecie miasta i "dołożył" brakującą kwotę do otrzymanej dotacji.

  OSP Kowaniec w Nowym Targu zabezpiecza wiele wydarzeń na terenie miasta. Strażacy biorą udział każdego roku w Miejskiej Drodze Krzyżowej.

  Nowotarska Ochotnicza Straż Pożarna była pierwszą strażą utworzoną na terenie Podhala. Od początku działalności była ośrodkiem kultury i oświaty, tutaj zorganizowano bibliotekę, zespół teatralny, w remizie odbywały się spotkania i odczyty rocznicowe i wieczornice.

  Nierozerwalnie z OSP od początku jej istnienia funkcjonowała strażacka orkiestra, która uświetniała swoimi występami wszystkie uroczystości o charakterze religijnym i państwowym. W ciągu ponad 130 lat działalności nowotarska straż brała udział w niezliczonej ilości akcji ratowniczych, gaszeniu pożarów, akcjach powodziowych zarówno na terenie miasta jak i powiatu.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół