• facebook
 • rss
 • Krakowianie w Kancelarii Prezydenta

  Bogdan Gancarz

  dodane 06.08.2015 20:53

  Wojciech Kolarski i prof. Krzysztof Szczerski objęli ważne stanowiska u boku prezydenta Andrzeja Dudy.

  Wojciech Kolarski będzie odpowiadał w Kancelarii Prezydenta za sprawy kultury i polityki historycznej.

  - To ważny element programu Andrzeja Dudy, sprzyjający zadeklarowanemu przez prezydenta dążeniu do odbudowy naszej wspólnoty narodowej. Prezydent wspomniał o obowiązku pamięci. Wyraża się ona zaś przez dumną pamięć o naszej historii, której dobrego imienia powinniśmy strzec. Dlatego rola nowego ministra odpowiadającego za ten fragment polityki prezydenta będzie bardzo istotna - powiedział prof. Andrzej Nowak, historyk z UJ.

  Wojciech Kolarski urodził się w 1972 r., studiował filozofię i socjologię, współpracował niegdyś blisko z Janem Rokitą. Zna prezydenta RP od dawna.

  -  Znamy się od połowy lat 80.,  jeszcze z harcerstwa, współpracowaliśmy ze sobą od kilku lat, byłem szefem jego biura poselskiego - powiedział W. Kolarski.

  Jest powszechnie uznawany za solidnego organizatora.

  - Pamiętam go dobrze ze wspólnego działania w Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym. Był rzeczowy i kompetentny, unikał wiecowej retoryki - powiedział Krzysztof Nurkowski, nauczyciel historii, b. wiceburmistrz Kazimierzy Wielkiej w woj. świętokrzyskim.

  W. Kolarski od ub. roku jest krakowskim radnym. Przewodniczy również Stowarzyszeniu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

  Prof. Krzysztof Szczerski będzie się zajmował sprawami międzynarodowymi   Prof. Krzysztof Szczerski będzie się zajmował sprawami międzynarodowymi Jakub Szymczuk /Foto Gość Za sprawy zagraniczne w Kancelarii Prezydenta będzie odpowiadał prof. Krzysztof Szczerski, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, poseł na Sejm.

  - Łączy dużą wiedzę teoretyczną z praktyką. Był m. in. wiceministrem spraw zagranicznych. O wysokim poziomie jego prac naukowych świadczy m. in. wyróżnienie jego pracy habilitacyjnej nagrodą premiera, którym był wówczas...Donald Tusk - powiedział prof. Ryszard Terlecki, historyk, poseł PiS.

  Krzysztof Szczerski urodził się w 1973 r. Jest absolwentem VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz politologii na UJ. Jako wykładowca UJ pracował w Katedrze Współczesnych Systemów Politycznych Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych. Od 2011 r. jest posłem. Od początku 2011 r. do końca 2014 r był redaktorem naczelnym krakowskiego dwumiesięcznika "Arcana”.

  - Także Małgorzatę Sadurską szefową Kancelarii Prezydenta, można by już nazwać krakowianką honoris causa. Niedawno pod Wawelem osiedliła się wraz z rodziną jej siostra, więc pani minister często tu bywa - żartuje prof. Terlecki
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół