• facebook
 • rss
 • Weekend z ŚDM

  jg

  dodane 09.08.2015 04:54

  W Rabce pod hasłem "Błogosławieni czystego serca" trwa Weekend z ŚDM.

  W programie weekendu z ŚDM znalazł się m.in. koncert Magdaleny Frączek i prezentacja ŚDM w rabczańskim amfiteatrze. - Niech nasze piękne miasto przyjmie jak najwięcej młodych pielgrzymów, zapewnimy im niesamowite wrażenia - mówiła z radością Ewa Przybyło, burmistrz Rabki. Za zaangażowanie rabczańskiego samorządu dziękował ks. Dariusz Pacula, proboszcz parafii św. Teresy w Rabce.

  Momentem symbolicznym było wypuszczenie w niebo ponad 350 balonów w kolorach ŚDM. Każdy z nich oznaczał konkretny dzień, jaki pozostał do rozpoczęcia ŚDM w Krakowie.

  W ramach weekendu z ŚDM odbyły się też terenowe zabawy dla mieszkańców Rabki, modlitewne czuwanie i bieg do ŚDM - zmniejszamy dystans. 6 grup pokonało trasę na Maciejową, wystartowali z ul. Gorczańskiej. Po drodze czekało na nich wiele zadań, musieli np. ułożyć różaniec z materiałów, jakie znaleźli w lesie.

  Parafialny Komitet ŚDM w Rabce to ponad 30 wolontariuszy, którzy bardzo prężnie działają. - Podjęliśmy ścisłą współpracę z parafią św. Teresy i św. Marii Magdaleny oraz z Chabówką - mówi Małgorzata Filar z komitetu organizacyjnego. Ale liczba wolontariuszy ciągle wzrasta, podobnie jak liczba miejsc dla pielgrzymów. - Na razie mamy ich tysiąc, ale to dopiero początek naszej akcji. Mieszkańcy kiedy poznają więcej szczegółów na temat ŚDM na pewno jeszcze bardziej otworzą się na pielgrzymów - twierdzi M. Filar.

  "Nie przegap! Bliżej już nie będzie!" - to hasło jakie towarzyszy ŚDM w Rabce. Hasło przewodnie nawiązuje do odległości, jaka jest z Rabki do Krakowa, czyli niespełna 70 km. - Zorganizujemy kilka spotkań, w czasie których na różne sposoby będziemy pokonywać ten dystans. Będą rowery, rolki, a nawet narty! - zdradza M. Filar.

  Wolontariusze uczestniczą w licznych projektach, między innymi L4, poprzez który nawiązują kontakt z osobami starszymi i chorymi, prosząc je o modlitwę za młodych i za organizację ŚDM w Rabce-Zdroju. Apelują o ofiarowanie w tej intencji swojego cierpienia i jednej dziesiątki Różańca. Odwiedzili Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe, Szpital Kardiologiczny oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju.

  Do współorganizacji wydarzeń związanych z ŚDM w Rabce chętnie zaangażowali się pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. W planach są również liczne konkursy skierowane głównie dla dzieci i młodzieży ze szkół rabczańskich, m.in. plastyczne, muzyczne (wykonanie hymnu ŚDM).

  Nie zabraknie też koncertów. Najbliższy już 15 sierpnia. W amfiteatrze rabczańskim o godz. 15 wystąpi zespół Propaganda Dei. Natomiast 25 sierpnia o godz. 16 również w amfiteatrze gościć będzie grupa ewangelizacyjna misjonarzy klaretynów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół