• facebook
 • rss
 • Nowe biura ŚDM

  mk

  dodane 12.08.2015 14:17

  Część sekcji Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zmieni niebawem swój adres.

  W dotychczasowej siedzibie komitetu nadal będą działały: biuro komitetu, sekcja festiwalu młodych, sekcja pastoralna, sekcja wydarzeń centralnych. Pozostałe sekcje czeka przeprowadzka na Kanoniczą 14.

  - Będziemy tam mieli do dyspozycji znacznie większą powierzchnię, warunki pracy będą zdecydowanie lepsze, bardziej komfortowe dla wszystkich - wyjaśnia ks. Grzegorz Suchodolski, sekretarz generalny komitetu ŚDM. - Docelowo będziemy potrzebowali jeszcze jednego lub dwóch kolejnych takich miejsc - dodaje.

  Do tej pory cały komitet pracował w budynku przy ul. Kanoniczej 18 (tam, gdzie mieści się także biuro Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"). W przygotowania do spotkania młodzieży zaangażowanych jest jednak coraz więcej osób i pomieszczenia te przestały być wystarczające - stały się zbyt ciasne. W samym komitecie pracuje już bowiem kilkadziesiąt osób. - Mamy też coraz więcej wolontariuszy, którzy również pracują na pełny zegar, poświęcając cały swój czas na przygotowywanie tego wydarzenia - podkreśla ks. Suchodolski.

  Powstanie nowej siedziby komitetu Światowych Dni Młodzieży to także kolejna okazja do - tym razem fizycznego - zaangażowania się w przygotowania do przyszłorocznej wizyty papieża i młodzieży z całego świata w Krakowie. Pierwsze prace przy Kanoniczej 14 rozpoczęły się 12 sierpnia ok. 9.00 rano. Członkowie komitetu wraz z ochotnikami zabrali się na początek za przenoszenie i ustawianie mebli - regałów, stołów, biurek, szafek. Na Facebooku powstało nawet specjalne wydarzenie - "Nie śpię, bo trzymam biurko ŚDM", zachęcające do włączenia się w urządzanie nowych biur.

  - Koleżanka poprosiła mnie, żebym przyszedł, a miałem trochę wolnego czasu - mówi Wojtek z Wrocławia, który w Krakowie spędza część wakacji. - To dobra okazja, żeby komuś pomóc, dać coś od siebie.

  Ks. Grzegorz zapewnia z kolei, że takich okazji w ciągu najbliższego roku nie zabraknie. - Czasami po prostu potrzeba nam rąk do pracy - mówi, zachęcając do śledzenia informacji pojawiających się na Facebooku oraz do pomocy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół