• facebook
 • rss
 • Symbole etyki w biznesie

  Ksenia Kamisińska

  dodane 07.09.2015 21:08

  W Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbyła się Małopolsko-Świętokrzyska Regionalna Gala jubileuszowej, bo 10. już edycji konkursu Lodołamacze 2015.

  W tym konkursie co roku wyróżniani są ci, którzy zasłużyli na tytuł "wrażliwych społecznie", czyli pracodawcy, instytucje i organizacje, które odznaczają się na rynku pracy tym, że chętnie zatrudniają osoby niepełnosprawne i starają się aktywizować je zawodowo.                                

  - Laureaci konkursu udowodnili, że osoba niepełnosprawna może być doskonałym pracownikiem, zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy, bo praca jest dla niej idealną formą rehabilitacji - zauważyła obecna na gali Anna Dymna, szefowa Fundacji "Mimo wszystko".

  Z kolei - jak podkreślają organizatorzy konkursu - osoby angażujące się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworzące coraz lepsze warunki pracy i prowadzące dojrzałą politykę personalną są symbolem etyki w biznesie. Na szczęście poprzednie edycje plebiscytu pokazują, że ich liczba rośnie. Za taką otwartą postawę podziękował wszystkim ambasador konkursu - aktor Andrzej Grabowski.

  W tym roku statuetki rozdano w trzech kategoriach: "Zatrudnienie chronione", "Otwarty rynek" oraz "Instytucja", a także przyznano SuperLodołamacza i Lodołamacza Specjalnego.

  W pierwszej kategorii nagrodę główną otrzymała Krakowska Spółdzielnia Niewidomych "Sanel", a w drugiej wygrała Spółdzielnia Socjalna "Opoka". W kategorii "Instytucja" statuetkę otrzymał Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. SuperLodołamacz 2015 powędrował natomiast do Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiech" w Kielcach, a Lodołamacza Specjalnego 2015, za wyjątkowa etykę prowadzenia biznesu i zasługi na polu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, otrzymał zmarły w lipcu 2015 r. Mieczysław Majczak, prezes Firmy Prof-Us.

  Podczas gali wystąpiła finalistka programu The Voice of Poland - Sandra Mika z zespołem.

  Warto dodać, że konkurs Lodołamaczy organizowany jest od 2006 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół