• facebook
 • rss
 • Z Babiej Góry na ŚDM

  jg

  dodane 12.09.2015 09:26

  Rajd wiódł ze Skawicy, przez Suchą Górę, Halę Krupową, Policę, aż do Krowiarek, na pamiątkę ostatniej wędrówki Karola Wojtyły przed wyborem na Stolicę Piotrową.

  - Trasa jest dość wymagająca, ale za to satysfakcja z jej pokonania nie do opisania. Zwłaszcza, że wędrowaliśmy "w drodze ku Światowym Dniom Młodzieży" - przyznawali uczestnicy.

  Tradycyjnie rajd rozpoczął się Mszą świętą w kościele parafialnym w Skawicy, której przewodniczył ks. Dariusz Czapnik, rejonowy koordynator ŚDM.

  W homilii porównał pokonywanie kolejnych górskich szczytów do osiągania szczytów duchowych, a szczególnie tego jednego, najważniejszego - Nieba.

  W rajdzie uczestniczyło kilkaset osób z okolicznych szkół i miejscowości, dlatego była to świetna okazja, by opowiedzieć o zbliżających się ŚDM oraz zachęcić obecnych do włączenia się w przygotowania tego wielkiego wydarzenia.

  Uczestnicy wspólnie wykonali hymn ŚDM, wysłuchali świadectwa wolontariuszek. Młodych pozdrowił także ks. Rafał Buzała z Komitetu Organizacyjnego w Krakowie.

  Następnie wszyscy uczestnicy przeszli na Plac św. Jana Pawła II, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie rajdu. Później już tylko szlak, góry, przepiękne widoki i każdy kolejny krok stawiany w kierunku celu.

  Po niezwykle wyczerpującym dniu, na tych, którzy już dziś zaangażowali się w przygotowania do ŚDM w swoich parafiach, czekało jeszcze ognisko. Przy kiełbasce, zabawie i w radosnym nastroju mogli porozmawiać o planach i kolejnych inicjatywach na ostatnie miesiące przed spotkaniem w Krakowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół