• facebook
 • rss
 • Pobiegli co sił - dla dzieci!

  Paulina Smoroń

  dodane 12.09.2015 19:30

  Podczas 4. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom zebrano ponad 142 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

  W sobotę 12 września do tego sukcesu przyczyniło się ponad 1,5 tys. biegaczy, wśród których byli zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Jednak - dla każdego coś innego! Profesjonaliści mogli zmierzyć się w Biegu Głównym, którego dziesięciokilometrowa trasa prowadziła przez ulice miasta.

  Mniej zaawansowani biegacze wybrali Bieg Rodzinny o dystansie 3,5 km. Właśnie tam nieustraszeni rodzice biegli, pchając przed sobą wózki z dziećmi. Z kolei niektórzy swoje pociechy wzięli na ramiona. Wśród zawodników były też osoby na rolkach, a nawet biegacze, którzy na współtowarzyszy podróży wybrali swoje czworonogi!

  Nie zabrakło też czegoś specjalnie dla kobiet. Panie biorące udział w stumetrowym Biegu na Szpilkach tego dnia zamieniły buty sportowe na wysokie obcasy.

  Na najdłuższym dystansie najlepszy okazał się Adam Czerwiński, w Biegu Rodzinnym zwyciężył natomiast Radosław Kłeczek. Swoje rywalki na wysokich obcasach pokonała zaś Diana Ważny, która 100 m przebiegła w 18 sekund.

  Swoich sił na krótszych dystansach mogli też spróbować najmłodsi, nawet ci, którzy dopiero raczkują. "

  "Biegam, aby" to hasło tegorocznego biegu i niezależnie od wybranego dystansu wszystkim zawodnikom przyświecał wspólny cel - pomoc małym pacjentom z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

  - Biegnę żeby chociaż trochę pomóc dzieciakom, bo przecież to one są najważniejsze. Zaczęłam biegać miesiąc temu, więc przy okazji chcę się zmierzyć sama ze sobą - opowiadała Dominika, uczestniczka Biegu Rodzinnego.

  Ludzi dobrej woli nie brakuje, o czym świadczy liczba uczestników. Decydując się na udział w tegorocznym biegu uczestnicy przyczynili się m.in. do zakupu niezbędnej aparatury medycznej dla tamtejszego SOR-u. 

  Warto dodać, że biegaczy nie dało się nie zauważyć. Każdy z nich pokonywał wybrany dystans w przygotowanej specjalnie na tę okazję koszulce. Grafikę, która zdobiła ich stroje stworzyli kilka tygodni wcześniej mali pacjenci szpitala. W międzyczasie fani futbolu mogli podziwiać niezwykłą rywalizację 8 drużyn, biorących udział w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Tesco. Nie zabrakło tam reprezentantów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

  W poprzednich edycjach tego wyjątkowego biegu udało się zebrać ponad 400 tys. zł, dzięki czemu wyremontowano i wyposażono Klinikę Onkologii i Hematologii, Klinikę Neurologii Dziecięcej i Zakład Fizjoterapii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół