• facebook
 • rss
 • Gospel - ta muzyka ma moc!

  dodane 07.10.2015 20:35

  8 października startuje 10., jubileuszowy Festiwal 7xGospel. Potrwa on 10 dni, a radosne uwielbienie wypełni cały Kraków.

  Na dobry początek, w czwartkowy wieczór (8 października, godz. 19) w posadach zadrży Młodzieżowy Dom Kultury im. św. Jadwigi (ul. Łokietka 60). Wszystko to za sprawą przepełnionego modlitwą koncertu, który będzie też dziękczynieniem Bogu za działalność Stowarzyszenia Gospel w Krakowie, za wszystkie jego owoce oraz za otwierający się właśnie festiwal, który jak co roku ma przyciągnąć pod Wawel tłum miłośników gospel z Polski i za granicy.

  Podczas koncertu inauguracyjnego (wstęp na niego jest wolny) radością wypływającą z Ewangelii podzielą się ze wszystkimi Phillip Carter, amerykański artysta muzyki gospel, oraz jego zespół "Sounds of Victory".

  W sobotę i w niedzielę (10 i 11 października) trwać będą natomiast warsztaty pod hasłem "Faceci w Czerni". To propozycja dla mężczyzn, których z pozoru wszystko dzieli: wiek, zawód, stan, pochodzenie... Łączy ich jednak Ktoś, dla kogo nie istnieją żadne międzyludzkie różnice - Jezus Chrystus.

  - Jeśli chcesz odważnie głosić wiarę i pracować głosem (oraz głową!) podczas śpiewu, przełamywać stereotypy dotyczące męskiego śpiewu, a także pokazać siłę męskiego głosu w grupie - te warsztaty są dla ciebie! Zapraszamy, wciąż jeszcze można się zapisać - zachęcają organizatorzy ze Stowarzyszenia Gospel w Krakowie. Warsztaty odbędą się przy ul. Mogilskiej 43a, poprowadzi je Łukasz Kubica z chóru RiO Gospel z Rybnika, a wszystko zakończy się koncertem "Men in Black" w Klubie u Louisa (Rynek Główny 13, 11 października, godz. 18).

  W przyszłym tygodniu w różnych zakątkach miasta trwać będą również warsztaty gospel przeznaczone dla dzieci (Gospel Kids), seniorów (Śpiew, Ruch, Radość), młodych mam (Mama Gospel), choreograficzne z elementami języka migowego (Hands of Worship) oraz chóralne (17. Warsztaty Gospel w Krakowie). 14 października o 19.30 zaplanowano także wyjątkowe wydarzenie, czyli Karaoke Gospel połączone ze spotkaniem Gospel Jam Session (Klub "Pod Jaszczurami", Rynek Główny 8).

  Festiwal zakończy się wielkim koncertem finałowym, który - podobnie jak i rok temu - sprawi, że zatrzęsą się mury Kina "Kijów Centrum". Na scenie wystąpi nawet kilkaset osób z Polski i zagranicy, którzy zjednoczą swe siły i głosy by wspólnie uwielbiać Boga.

  Szczegółowe informacje o Festiwalu 7xGospel oraz biletach na koncert finałowy, można znaleźć na www.7xgospel.com.pl. Wszystkim wydarzeniom patronuje m.in. Gość Niedzielny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół