• facebook
 • rss
 • Oddajmy cześć Barankowi!

  Paulina Smoroń

  dodane 09.10.2015 08:59

  Niezwykły koncert w wykonaniu Phillipa Cartera i chóru "Sounds of Victory" rozpoczął w czwartkowy wieczór 10. edycję Festiwalu "7 x Gospel".

  Fani gospel w Centrum Kultury im. św. Jadwigi poczuli przedsmak tego, co czeka ich w najbliższych dniach. Dla uczestników warsztatów oznacza to ciężką pracę, wielogodzinne próby i nieopisaną satysfakcję podczas koncertu finałowego. Dla publiczności - taniec, radość i niecodzienną modlitwę przez śpiew.

  - W tym wszystkim, co tutaj robimy, chodzi o muzykę gospel, a więc także o samego Jezusa Chrystusa. Bez Jego śmierci i zmartwychwstania nie byłoby nas dziś tutaj. On jest głównym powodem tego festiwalu! - mówił podczas koncertu inauguracyjnego Tony Adams, koordynator "7 x Gospel".

  Pozytywnej energii w takich ilościach nie znajdzie się na żadnym innym koncercie, a zwłaszcza w połączeniu z dużą dawką modlitwy. Wszystkich tych, których serca biją w rytmie gospel, do tańca w czwartek porwały takie utwory, jak "Bless the Lord" czy "We Worship You".

  - Przyjechaliśmy do was z Waszyngtonu, żeby wam powiedzieć, że Bóg jest godzien chwały, jest godzien naszego życia i naszego poświęcenia! - tłumaczył P. Carter. - Jezus nauczył nas, kim jest Jego Ojciec. Żył na ziemi 33 lata, ponieważ "Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne". Dlatego śpiewamy: "Święty Baranek", który został zgładzony za grzechy tego świata i nie tylko umarł, ale zmartwychwstał! - wołał.

  Festiwal "7 x Gospel" to szereg warsztatów organizowanych w Krakowie od 2006 roku. Za każdym razem przyciągają one wiele osób, które mogą spróbować swoich sił na scenie. W tym roku chętni będą mogli sprawdzić się w 6 kategoriach: Śpiew Ruch Radość, Mama Gospel, Faceci w Czerni, Hands of Worship, Gospel Kids, a także 17. Warsztaty Gospel w Krakowie.

  Ponadto tegoroczna, jubileuszowa edycja festiwalu przebiega pod hasłem" "Ten", które ma wszystkim przypominać, "Kto nas łączy, Kto daje siłę, Kto jest Bogiem".

  Jednak "7 x Gospel" to nie tylko warsztaty. To również wieczory uwielbienia i liczne (w większości darmowe) koncerty.

  - Dzisiaj tak naprawdę rozpoczyna się 10 dni wielkiego chrześcijańskiego święta. To jeden z największych festiwali gospel w Polsce. Tu najważniejszy jest Bóg, bo jeśli odejmiemy Go od tej muzyki, to nic nam nie zostanie. Dlatego chcemy Go wychwalać, chcemy o Nim śpiewać, cieszyć się i tworzyć wspólnotę - tłumaczył w czwartek Marcin Węc, który zajmuje się promocją festiwalu.

  Zwieńczeniem tegorocznych warsztatów będzie koncert finałowy, który odbędzie się 18 października w kinie "Kijów Centrum", gdzie na scenie obok siebie staną uczestnicy 10. edycji festiwalu i ich trenerzy. W sumie 300 osób! Wspólnie, niezależnie od wieku czy pochodzenia, będą swoim śpiewem wielbić Boga.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół