• facebook
 • rss
 • Pod skrzydłami fundacji

  Dominika Cicha

  dodane 11.10.2015 20:55

  Rodzina jest wspólnotą, której nie da się niczym innym zastąpić - podkreślali w artystycznej części obchodów XV Dnia Papieskiego stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

  Utalentowani aktorsko studenci przygotowali pantomimę zainspirowaną dramatem Karola Wojtyły "Promieniowanie ojcostwa". Licznie zgromadzeni w kościele św. Floriana widzowie z uwagą śledzili rozterki głównego bohatera, który w końcu odkrywa, że prawdziwie kochać może jedynie wtedy, gdy wyzbędzie się egoizmu. Pomaga mu w tym dar rodzicielstwa, bo - jak napisał w sztuce papież - "ojcowie wracają przez dzieci, na gruncie dziecięcej duszy stale odżywa ojciec".

  Po spektaklu na scenie wystąpili również stypendyści uzdolnieni muzycznie, którzy słowami popularnych piosenek dziękowali swoim rodzinom. Przygotowali także prezentację multimedialną złożoną z fotografii przedstawiających ich najbliższych.

  Studenci podkreślali, że fundacja jest dla nich jak rodzina, bo w niej zawsze czują się bezpieczni. Tu znajdują akceptację, miłość, wsparcie i przyjaźń. - Większość z nas pochodzi z małych miejscowości. Gdy przyjechaliśmy do Krakowa, mieliśmy z tego powodu kompleksy. Ale starsi koledzy biorą nas pod swoje skrzydła, służą nam swoim doświadczeniem - mówi Magda, studentka II roku leśnictwa. - Dzięki wsparciu finansowemu możemy się uczyć, ale to nie wszystko. Wyjeżdżamy razem na obozy i rekolekcje. Zaprzyjaźniamy się - dodaje Justyna.

  Na zakończenie krakowskich obchodów XV Dnia Papieskiego wystąpił zespół "Jesteśmy", który powstał przy kościele św. Floriana po to, by poprzez muzykę, słowo i śpiew uwielbiać Pana Boga.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół