• facebook
 • rss
 • Owoc będzie obfity!

  dodane 08.11.2015 20:54

  Koncert misyjno-charytatywny upamiętnił o. Michała Tomaszka OFM i o. Zbigniewa Strzałkowskiego OFM - męczenników z Pariacoto, którzy już 5 grudnia zostaną wyniesieni na ołtarze.

  - Taki koncert jak dzisiejszy, to dla nas wyjątkowe przeżycie, bo widzimy, że młode pokolenie zaczyna podążać ich śladami. Czuję, że ich beatyfikacja przyniesie obfity owoc, i to na długie lata - przekonuje Lucyna Tomaszek.

  Eugeniusz Raczek, mąż najstarszej siostry o. Michała dodaje, że czuje wielką radość, iż dzięki mediom, które nagłaśniają zbliżającą się beatyfikację, ludzie dowiedzieli się, kim byli dwaj zamordowani w Peru przed komunistów franciszkanie.

  - Była chwila zapomnienia o nich, ale teraz znów ich pamięć odżywa, ale jako rodzina cały czas czujemy, jakby Michał był wśród nas. On był "równy gość" - zapewnia.

  - Ja z kolei cieszę się, że o. Tomaszek będzie pierwszym beatyfikowanym z Żywiecczyzny, i to z parafii, w której pracowałem przez 12 lat - mówi ks. Krzysztof Ciurla, który o. Michała poznał jako kleryk w seminarium.

  Na koncercie była też obecna Agnieszka Kozłowska, która pracuje w sekretariacie misyjnym kurii prowincjonalnej oo. franciszkanów. I ona czuje wyjątkową więź z o. Michałem.

  - Znała go moja mama, dlatego historię zamordowanych misjonarzy znam od dziecka, a teraz mam okazję jeszcze lepiej ich poznać. Opiekę o. Michała czuję zarówno w swoim życiu zawodowym, jak i prywatnym - opowiada dziewczyna.

  Koncert "Fides et Ratio" został dedykowany dzieciom z Pariacoto, wśród których pracowali przed laty męczennicy za wiarę.

  Z tego powodu przez cały czas trwała kwesta prowadzona przez Fundację "Brat Słońce" na rzecz najbiedniejszych dzieci ze Szkoły Wyrównawczej w Pariacoto.

  - Obaj misjonarze pracowali najpierw w Polsce, ale poproszeni o wyjazd do Peru - pojechali. Wiedzieli, że mogą zginąć. O. Zbigniew mówił nawet, że gdyby nie wrócił, to tam można go szukać. Kościół wynosząc ich na ołtarze daje nam ich za przykład, pokazując, co robili na co dzień. Dzieci w Peru żyją w ciężkich warunkach, więc może nasz wdowi grosz pomoże dać im nieco lepszą rzeczywistość - zachęcała do wsparcia akcji Małgorzata Pabis, odpowiedzialna za medialną promocję koncertu.

  Jak dodała, przed laty żegnała wyjeżdżających na misje franciszkanów, więc miała zaszczyt poznać ludzi świętych.

  Podczas koncertu, który odbył się w auli AWF wystąpili: Zuzanna Szczypuła, Konstancja Zegartowska, Michał Bukowski, Fabian Kural, Tomasz Karenko oraz gwiazda wieczoru, czyli zespół Nazaret, który tworzy autorską muzykę z nurtu sacro.

  Zespół wystąpił m.in. w TVP1 jako gość programu "Między ziemią a niebem", gdzie odbyła się telewizyjna premiera singla "Bóg jest moją miłością".

  Utwór ten będzie promował debiutancką płytę, nad którą trwają właśnie prace. Piosenkę można usłyszeć w kilku rozgłośniach radiowych. Premiera płyty zaplanowana jest na wiosnę 2016 roku, a później ma odbyć się trasa koncertowa po Polsce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół