Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Do "Atmy" na lekcję przejdź do galerii

Muzeum Narodowe w Krakowie i jego filia w zakopiańskiej "Atmie" kontynuuje akcję bezpłatnych lekcji muzealnych. Do wyboru jest kilka ciekawych tematów. Lekcja połączona jest ze zwiedzaniem wilii "Atma", Muzeum Karola Szymanowskiego.

Bezpłatne lekcje proponowane są dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Pośród tematów do wyboru są m.in. zajęcia dotyczące zakopiańskiego stylu i podhalańskich inspiracji.

- Mamy jeszcze kilka wolnych terminów. Zajęcia trwają godzinę w bardzo atrakcyjny sposób - mówi Agnieszka Gąsienica-Giewont z "Atmy". 

W czasie zajęć uczniowie oglądają wystawę "Na Skalnym Podhalu" z obrazami krajobrazów tatrzańskich młodopolskich poetów, m.in. Leona Wyczółkowskiego. 

W lekcji może brać udział jednorazowo maksymalnie 25 osób. Lekcja w "Atmie" jest zupełnie darmowa. Na zajęciach uczniowie czytają fragmenty utworów o Podhalu, wykonują do nich ilustracje.

- Proszę pamiętać także o odpowiedniej rezerwacji wcześnie - mówi A. Gąsienia-Giewont. 

Już w najbliższy wtorek 8 grudnia o 18.00 zakopiańskie muzeum zaprasza wszystkich chętnych na wykład Urszuli Kozakowskiej-Zauchy, kustosza działu Sztuki Nowoczesnej MNK.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy