• facebook
 • rss
 • Mikołajowy zawrót głowy

  dc

  dodane 05.12.2015 19:19

  4281 osób w czerwonych czapkach pojawiło się dziś na Rynku Głównym w Krakowie, pobijając tym samym Polski Rekord Osobliwości.

  Dzień przed wspomnieniem św. Mikołaja, w Krakowie przez całą sobotę 5 grudnia odbywały się radosne imprezy. Niestety, mało kto dziś pamięta, że 6 grudnia to święto biskupa Miry, a nie... czerwonego krasnala.

  Przed południem przy Placu im. Jana Matejki zatrzymał się specjalny tramwaj, z którego wysiadł nie jeden, ale aż 140 Mikołajów. Tylu, bo tyle lat liczy krakowska komunikacja miejska. Mikołajami byli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej MIRiP w Krakowie.

  W radosnym pochodzie ruszyli na Rynek Główny. Po drodze zatrzymywali się w miejscach związanych ze znanymi imiennikami.

  - Złożyliśmy dziś wieńce pod pomnikami: Mikołaja Trąby, pierwszego polskiego prymasa, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Zyblikiewicza, prezydenta Krakowa oraz pod ”Wierzynkiem”, by upamiętnić Mikołaja Wierzynka - mówił Leszek Mazan.

  W samo południe na Rynku Głównym dołączyli do nich krakowianie i turyści w czerwonych czapkach. Wśród nich nie zabrakło motocyklistów z grupy ”MotoMikołaje” oraz... psa.

  Wspólnie postanowili pobić dotychczasowy mikołajowy rekord, który został ustanowiony trzy lata temu w Chrzanowie. Wówczas zebrało się tam 1972 Mikołajów.

  Krakowianie bez problemu pobili chrzanowski wynik. Dookoła Rynku ustawiło się aż 4281 Mikołąjów! Pobicia rekordu pogratulował im Dionizy Zejer, kontroler wszystkich kontrolerów z Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych w Rabce-Zdrój.

  Po zwycięstwie organizatorzy, czyli Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Krakowskie Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Usługowe ”Artim”, zaprosili wszystkich do wspólnego świętowania na Targach Bożonarodzeniowych odbywających się na Rynku Głównym..

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół