• facebook
 • rss
 • 500 paczek od św. Mikołaja

  jg

  dodane 06.12.2015 20:17

  Za nami Archidiecezjalne Mikołajki. Patron dobroci 6 grudnia rozdał ponad 500 paczek dla dzieci z Podhala, Spisza i Orawy.

  Święty Mikołaj spotkał się z maluchami w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Archidiecezjalnym Mikołajkom, jak zawsze, towarzyszył konkurs plastyczny i literacki, na który napłynęło w sumie 700 prac.

  - Święty Mikołaj to patron dobroci, czyli taki święty, który innych uczył, jak być dobrym dla drugiego człowieka. W pracach plastycznych oraz literackich przypominamy, kim naprawdę był św. Mikołaj i kto dzisiaj podtrzymuje jego dzieła - mówił ks. Grzegorz Łomzik, inicjator i główny organizator mikołajek.

  Od 10 lat, od kiedy odbywają się Archidiecezjalne Mikołajki, towarzyszy im jeszcze jeden cel. - W naszym konkursie św. Mikołaj to nie żaden skrzat z pomponem jadący na saniach z reniferami. Przecież Mikołaj to prawdziwy święty, który był nie skrzatem, ale biskupem. Miał swoją diecezję i swoich wiernych. Dlatego cieszymy się, że dzieci piszą i rysują o naszym patronie - mówi ks. Łomzik.

  Tegoroczne mikołajki uświetniła grupa teatralna, która swój program oparła o wiersze Jana Brzechwy.

  Oprócz rozdania nagród w konkursie literackim i plastycznym, ważną częścią Archidiecezjalnych Mikołajek, którym patronuje metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, było przyznanie corocznych Orderów Świętego Mikołaja. Powędrowały one w tym roku do Elżbiety Dudzik, nauczycielki i wychowawczyni zakopiańskiej szkoły na Harendzie. Włącza się ona w różnego rodzaju akcje charytatywne przy szkole i przy parafii. Drugi order powędrował do Zespołu Szkół w Podwilku. Placówka podejmuje szereg dobroczynnych działań, np. pośpieszyła na pomoc osieroconej koleżance.

  Oto lista nagrodzonych (podajemy pierwsze trzy miejsca) w różnych kategoriach wiekowych w konkursie plastycznym: Ola Klucz - Zespół Szkół w Jabłonce, Szymon Gojżewski - Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, Milena Hampel - SP nr 3 w Zubrzycy Górnej, Paulina Świetlak - Zespół Szkół w Zubrzycy Dolnej, Mariusz Kozak - Zespół Szkół w Zubrzycy Dolnej, Karolina Galarowicz - SP w Łopusznej, Adrian Pardel - Zespół Szkół w Chyżnem, Natalia Kubik - SP w Jabłonce-Borach, Weronika Sandrzyk - Zespół Szkół w Jabłonce, Klaudia Czerwień - Zespół Szkół w Chyżnem, Kamil Zgama - Zespół Szkół w Jabłonce, Justyna Krużel - Zespół Szkół w Chyżnem, Justyn Wiercioch - Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy. Jury dostrzegło też prace Katarzyny Pawlak z Ośrodka "Barka" w Jabłonce oraz Juli Banat z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju.

  Listę osób nagrodzonych w konkursie literackim otwiera (podajemy również pierwszy trzy miejsca w różnych kategoriach wiekowych) Magdalena Zaremba - SP w Podsarniu. Nagrodzeni zostali także: Artur Bydłoń z SP w Spytkowicach, Alicja Kidoń SP nr 3 w Zespole Szkół w Lipnicy Małej, Katarzyna Hosaniak - SP w Podszklu, Magdalena Fiedor - SP nr 2 w Spytkowicach, Natalia Kapuściak - SP w Podszklu, Marta Siedlarczyk - SP w Krośnicy, Aleksandra Niedźwiedź SP nr 3 w Spytkowicach, redaktor naczelna gazetki „Do Dzwonka” - SP Podsarniu, Marta Wyrostek - SP w Szlachtowej, Karolina Brandys – SP nr 3 w Spytkowicach, Bartosz Galas - Zespół Szkół w Lipnicy Małej, Tomasz Ligas - SP w Szlachtowej, Patrycja Domin - SP Zespół Szkół w Lipnicy Małej, Maciej Stachna - SP w Lipnicy Małej, Paweł Gwiżdż - Zespół Szkół w Lipnicy Małej, Anna Szymusiak - Gimnazjum w Zaucznem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół