• facebook
 • rss
 • Pompa strażacka w darze

  jg /materiały prasowe

  dodane 03.01.2016 21:30

  Do niecodziennej sytuacji doszło podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniówce, które odbyło się w niedzielę 3 grudnia.

  Tuż przed rozpoczęciem spotkania, ku zaskoczeniu wszystkich druhów, do sali obrad w remizie OSP Koniówka wniesiona została motopompa. Był to prezent Ochotniczej Straży Pożarnej w Podczerwonem dla sąsiadów z Koniówki. Naczelnik OSP Podczerwone dh Józef Leja, w obecności wójta gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza, pełnomocnika wójta odpowiedzialnego za jednostki OSP w gminie Czarny Dunajec, sołtysa Koniówki Jana Sroki i druhów z Koniówki uroczyście wręczył akt nadania motopompy naczelnikowi OSP Koniówka Józefa Zięby, życząc wszystkim druhom wszystkiego najlepszego w nowym roku.

  Motopompę OSP Podczerwone otrzymała w zeszłym roku, jednak jej nie używała. Jej wydajność to 1600 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 atmosfer. Jak podkreśla naczelnik OSP Podczerwone dh Józef Leja, sprzęt przekazany został w ramach wieloletniej współpracy obu jednostek. Przy tej okazji nie zabrakło życzeń noworocznych. Józef Leja życzył strażakom z Koniówki szczęśliwych powrotów, żeby ta motopompa i pozostały sprzęt strażacki nie psuł się i żeby był wykorzystywany wyłącznie do ćwiczeń i zawodów strażackich. Życzył jak najmniej wyjazdów do akcji i pomyślności w nowym roku.

  Zebranie sprawozdawczo-wyborcze było okazją do podsumowania działalności OSP w ubiegłym roku i przedstawieniem planów na najbliższy.

  Ochotniczą Straż Pożarną w Koniówce tworzy 36 czynnych strażaków ochotników i 6 osób wspierających. Remiza OSP położona jest w centrum miejscowości obok mostu na rzece Czarny Dunajec. Druhowie biorą udział w akcjach ratunkowych na terenie gminy Czarny Dunajec.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół