• facebook
 • rss
 • Orszak z żywą szopką

  jg

  dodane 06.01.2016 15:55

  W Rabce Orszak Trzech Króli zakończył się wielkim kolędowaniem w amfiteatrze. Orszak poprzedziła Msza św. w samo południe w kościele św. Teresy powyżej Parku Zdrojowego.

  Tuż po wspólnej modlitwie mieszkańcy Rabki, goście, turyści i kuracjusze uformowali orszak i wyruszyli do amfiteatru. Orszak prowadzili trzej królowie, którzy jechali na koniach. Przygrywała kapela góralska i orkiestra dęta, a w powietrzu powiewały flagi ŚDM 2016 i flagi z wizerunkiem Trzech Króli.

  Uczestnikom orszaku były rozdawane śpiewniki, korony, flagi i okazjonalne naklejki.

  Sam orszak nie trwał zbyt długo. Na jego zakończenie w rabczańskim amfiteatrze odbyło się wspólne kolędowanie i jasełka z „żywą szopką” ze Stowarzyszeniem Miłośników Kultury Ludowej i  Zespołem Regionalnym „Majeranki”.

  Była nawet Święta Rodzina, w role której wcieliło się młode małżeństwo. Mama trzymała na rękach 3-miesięczne niemowlę. Na scenie zagościły także zwierzęta, wśród nich owce, zające, kozy, a nawet wielka krowa.

  W orszaku i w kolędowaniu wzięły setki osób. Byli duchowni z Rabki, siostry zakonne, władze miasta na czele z wiceburmistrzem Robertem Wójciakiem. Przybyła też delegacja uczniów, wychowawców i sióstr zakonnych ze Szkoły dla Dzieci Niewidomych w Rabce. Był też aktor Marcin Zacharzewski z rodziną. Aktor gra m.in. w serialu "Na dobre i na złe".

  Uczestnikom marszu dopisywała także pogoda. W Rabce od rana świeci słońce, jest niewielki przymrozek, dwa miejscami jeden stopień poniżej zera.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół