• facebook
 • rss
 • Błogosławieństwo dla miasta

  jg

  dodane 07.01.2016 06:15

  W nowotarskim ratuszu 6 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne, podczas którego burmistrz podsumował ubiegły rok.

  - Na świecie i w Europie rok 2015 z pewnością naznaczony był narastającymi konfliktami, wojną i ziejącą agresją, które przyniosły tragiczne w skutkach zamachy terrorystyczne i falę nienawiści. Polskę i nasze miasto - dzięki Bogu - omijały większe nieszczęścia i katastrofy, które były udziałem innych społeczności, niemniej zaznaczę tu, że w pełni solidaryzujemy się z naszym partnerskim miastem Evry pod Paryżem i jego mieszkańcami w proteście przeciw terroryzmowi i niszczycielskiej fali przemocy - podkreślił Grzegorz Watycha.

  Mówił też o pierwszym roku pełnienia funkcji burmistrza. - Ten rok upłynął na poznawaniu "od podszewki" mechanizmów urzędu i jednostek organizacyjnych, które sterują funkcjonowaniem wielu zależnych od samorządu sfer naszego życia. Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim za współpracę przy rozwiązywaniu problemów, jakie napotykaliśmy na co dzień oraz przy kreowaniu nowych wydarzeń, poszukiwaniu rozwiązań, by życie mieszkańców Nowego Targu i przyjeżdżających tu w różnych celach gości było łatwiejsze, choćby przez naprawę zapomnianego fragmentu chodnika czy uregulowanie należności za tereny zajęte pod planowane drogi - mówił nowotarski burmistrz.

  G. Watycha podziękował obecnym na spotkaniu parlamentarzystom z podhalańskiego regionu, staroście nowotarskiemu i radnym powiatowym, wójtom gmin podhalańskich oraz szefom i pracownikom firm i instytucji działających w mieście "za nawet najmniejszy wkład w budowanie jego przyszłości".

  - Przed nami nowy rok 2016. Rok wyjątkowy, bo ustanowiony przez Wysoką Radę Rokiem Jubileuszu 670. rocznicy lokacji Królewskiego Wolnego Miasta Nowego Targu. Będziemy świętować i wspominać ważne rocznice i jubileusze, ale też nie ustajemy w pracy i wysiłkach, by przygotować znaczące projekty, które istotnie wpłyną na poprawę życia mieszkańców i będą kołem zamachowym rozwoju Nowego Targu - podkreślił włodarz.

  Jako cele, do których chce dążyć pod jego przewodnictwem nowotarski samorząd, wymienił przygotowanie terenów pod inwestycje, budowę nowych i modernizację dróg miejskich oraz zabieganie o budowę nowej zakopianki i modernizację linii kolejowej.

  Na zakończenie oficjalnej części ks. Zbigniew Płachta, proboszcz parafii św. Katarzyny, odmówił modlitwę w intencji miasta i ojczyzny. Potem był czas na noworoczny toast i prywatne rozmowy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół